В УГКЦ пояснили, чому погодились на забудову біля Собору св. Юра

Наталія Зубрицька, 28 травня 201330120
В УГКЦ пояснили, чому погодились на забудову біля Собору св. Юра
Вул. Озаркевича

Курія Львівської архиєпархії УГКЦ підписала з ТОВ «Розвиток нерухомості» протокол про наміри будувати на вул. Озаркевича, 4а офісний центр. У ньому для церковних потреб нададуть частину офісних приміщень. Та якщо міські чиновники визнають ділянку непридатною для забудови такого центру, в УГКЦ до цього готові. Про це ZAXID.NET розповів економ Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Володимир Ониськів.

«Будівля повинна стояти на землі, яка не належить Церкві. Територія, про яку ведеться мова, не в церковній власності, але прилегла до ділянки, на якій розташований шпиталь (лічниця ім. Андрея Шептицьткого, – ред.). Церква пішла на попередню співпрацю (з забудовником, – ред.), бо вже раніше були кроки приватизувати ділянку приватними особами, які там живуть. Це робилось без погодження з церквою. Церква би з цього нічого не мала, а товариство запропонувало церкві певний відсоток приміщень, які будуть збудовані для церковного вжитку. Це практична пропозиція», – розповів о. Володимир Ониськів.

Отець наголосив, що ділянка на вул. Озаркевича (де може бути забудова) і Святоюрська гора – різні речі: «Адже Святоюрська гора – це церква Юра і Святоюрський комплекс. Чомусь воно асоціюється, що це одне й те саме, та це різні речі… Щодо забудови, між Курією і ТОВ «Розвиток нерухомості» було підписано протокол про наміри щодо будівництва там офісного центру. Але це питання наразі в процесі обговорення, поки остаточного рішення не прийнято», – сказав він.

На запитання про те, чи є в УГКЦ інформація про захоронення, які раніше були зроблені на цій ділянці на вул. Озаркевича, о. Володимир Ониськів сказав: «Ми також знаємо, що воно там є, і ми інформували відповідні структури з цього приводу. Думаю, воно буде полагоджено належним чином: буде перезахоронення чи нічого (будівництва) там не буде. Рішення ще немає. Ніхто не знає конкретно, чи там одна людина, чи багато. Просто стоїть хрест та є інформація, що хтось там є. Це треба ґрунтовно досліджувати, перш ніж там би робились якісь наступні кроки».

На запитання, чи не викликає занепокоєння в Церкви те, що ділянка, де може з’явитись офісний комплекс, знаходиться поруч з шпиталем ім. Шептицького, о. Володимир Ониськів сказав, що у міській раді є відповідні служби – управління архітектури, охорони історичного середовища, а також у місті є санітарна служба, які мають сказати, чи можливе там будівництво взагалі.

«Якщо буде думка, що неможливо, то воно й не буде можливо. УГКЦ не має жодних категоричних думок, що воно там мусить бути чи не мусить», – наголосив отець.

Як інформував ZAXID.NET, Галицький районний суд Львова на початку квітня прийняв постанову, якою визнав незаконною бездіяльність Львівської міської ради щодо неприйняття рішення про погодження проекту землеустрою щодо надання в оренду ТзОВ «Розвиток нерухомості» земельної ділянки площею 0,4500 га на вул. Озаркевича, 4а в оренду терміном на 10 років (за зверненням ТзОВ). Відтак, суд зобов’язав Львівську міську раду внести на розгляд чергової сесії це питання.

Водночас у Львівській міській раді надали копію листа Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігора (Возьняка) до міського голови Львова, де Митрополит пише, що представники УГКЦ у Львові ознайомлені з проектними пропозиціями щодо будівництва ТзОВ «Розвиток нерухомості» об’єкта на вул. Озаркевича,4а і «повністю підтримують реалізацію даного проекту». Крім того, в курії просять Львівську міськраду якнайшвидше позитивно вирішити питання про виділення ділянки площею 0,45 га в оренду згаданому ТзОВ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук