В Україні критично не вистачає препаратів для лікування ВІЛ-інфікованих

СуспільствоІрина Рєвунова, 22 вересня 20152880
В Україні критично не вистачає препаратів для лікування ВІЛ-інфікованих

В Україні склалася критична ситуація із забезпеченням ВІЛ-інфікованих пацієнтів антиретровірусною терапією. Про це заявив голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом Володимир Жовтяк, повідомляє УНІАН.

«АРВ-терапія – важливий елемент у зупинці епідемії у зупинці епідемії СНІДу. Для цього потрібно лікувати 90% інфікованих пацієнтів. Тільки так ми можемо зупинити епідемію. В Україні – понад 218 тис. зареєстрованих ВІЛ-інфікованих людей. Лікування отримують трохи більше 63 тис. Згідно із законом України, яким затверджено Держпрограму з протидії ВІЛ/СНІДу до 2018 року, до кінця цього року якісне лікування повинні отримувати понад 85 тис. людей з ВІЛ. Проте на сьогодні ситуація з доступом до лікування ВІЛ-інфікованих громадян залишається критичною. Це пов'язано з низкою чинників – і війною на сході, і частою зміною керівництва МОЗ, затягуванням тендерів, закупівля ліків за непрозорими схемами», – зазначив Жовтяк.

За його словами, через переривання лікування ВІЛ-інфікованих в Україні є високий ризик втрати контролю над епідемією СНІДу.

«Для запобігання перериванню лікування та не допущення нового витка епідемії ВІЛ\СНІДу в нашій країні мережа ЛЖВ двічі терміново закуповувала АРВ-препарати на суму понад 5 мільйонів доларів і передала їх у клініки МОЗ», – додав Жовтяк.

Лікар-інфекціоніст, науковий співробітник Інституту інфекційних захворювань ім.Громашевського Світлана Антоняк наголосила, що доступ до АРВ-терапії дає змогу зберегти життя ВІЛ-інфікованій людині.

«Проводячи АРВ-терапію, важливо дотримуватися кількох правил і головне з них – вона повинна бути безперервною. Це постулат. Для тих, хто перериває лікування, підвищується ризик смерті. Також АРВ-терапія – потужний профілактичний засіб, який не тільки поліпшує стан хворого, а й запобігає передачі ВІЛ-інфекції здоровим людям. Тому важливо надати АРВ-терапію всім, хто її потребує», – наголосила вона.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук