В Україні офіційно зареєстровано третій випадок дифтерії

В Україні офіційно зареєстровано  третій випадок дифтерії
фото умовне
Уже зафіксовано три випадки захворювання на дифтерію

У вівторок, 10 липня, МОЗ повідомило, що в Україні зареєстровано третій випадок захворювання на дифтерію. Цього разу захворів 15-річний підліток у Київській області. Діагноз лабораторно підтверджений. Хлопець перебуває в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні м. Боярка.

Як повідомила ZAXID.NET начальниця відділу комунікацій Центру громадського здоров’я МОЗ Ольга Захарченко, на дифтерію захворів житель селища Коцюбинське, що під Києвом. Захворювання розпочиналося як ангіна та при ретельнішому обстеженні виявили, що це - дифтерія. Хворому ввели сироватку. Зараз він під наглядом лікарів.

Це вже третій випадок захворювання на дифтерію у цьому році. Перші два були зафіксовані у Рубіжному Луганської області. Перший випадок був у січні 2018 року, захворів 32-річний чоловік, другий випадок – у червні: дифтерію діагностували у 36-річного чоловіка.

Про те, що за спалахом кору в Україні буде і спалах дифтерії, лікарі попереджали давно. Причина – низький рівень вакцинації проти цього захворювання. Захворювання на кір також розпочиналося з окремих випадків, а зараз в Україні вже понад 25 тис. дітей і дорослих перехворіли цією недугою (12 померли). Якщо буде спалах дифтерії, жертв буде значно більше.

За словами Євгенія Комаровського, відомого педіатра, захиститися від дифтерії значно складніше, ніж від кору.

«З кором все простіше, ви один раз зробили щеплення і у вас вже на 80-85% є захистні антитіла. Аби захистися від дифтерії, треба щепитися три рази підряд, як мінімум, потім ще раз через рік і тоді кожні 10 років вакцинуватися. Тому швидко виробити імунітет проти дифтерії не вдасться», - писав Євген Комаровський.

За його словами, при дифтерії без сироватки помирає 50% хворих, з сироваткою навіть у найкращих клініках світу все одно помирає 10-15%, тобто кожний десятий хворий.

МОЗ закликає українців вакцинуватися, щоб не допустити виникнення епідемії дифтерії. Вакцина є у всіх регіонах України і для дітей, і для дорослих.

Нагадаємо, дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) захворіло майжео 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії — вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук