В Україні почали діяти надзвичайні заходи на ринку електроенергії

Уряд запровадив тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії через блокування постачання вугілля з окупованого Донбасу

Трипільська теплоелектростанція, Київська область

В Україні в четвер, 16 лютого, набуло чинності рішення уряду про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії.

Відповідне розпорядження уряду від 15 лютого свідчить, що цей режим триватиме впродовж місяця – до 17 березня 2017 року.

Рішенням Кабміну, зокрема, передбачено застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим її споживачам. Крім того передбачено регулярний техогляд енергоблоків атомних електростанцій у вихідні з метою зниження навантаження на енергоблоки і, в разі необхідності, розвантаження енергоблоків.

Задекларованою метою цих заходів є також економія споживання антрацитового вугілля. Як зазначило агентство «Українські новини», у міністерстві енергетики і вугільної промисловості вважають, що ці заходи дозволять заощадити від 300 до 350 тисяч тонн антрацитового вугілля.

Рішення вжити надзвичайних заходів на ринку електричної енергії уряд затвердив 15 лютого на позачерговому засіданні. Подібні заходи пов'язані з повною блокадою постачання вугілля-антрациту з окупованих територій Донбасу і, відповідно, перебоями постачання вугілля на теплові електростанції України.

Раніше парламентська фракція «Самопомочі» поширила заяву, у якій звинуватила діючий уряд у безвідповідальності і саботажі процесу диверсифікації поставок вугілля.

«Нагадаємо, що українці платять за електроенергію, у вартість якої закладена ринкова ціна вугілля в Європі! А тому уряд мав всі можливості забезпечити енергетичну незалежність від територій, окупованих Росією», - сказано, зокрема, у заяві «Самопомочі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук