В Україні почали перевіряти всіх, хто отримав українське громадянство за роки незалежності

Державна міграційна служба (ДМС) почала перевірку всіх осіб, які отримали українське громадянство за роки незалежності України, повідомив її керівник Максим Соколюк.

Як розповів він на річній підсумковій колегії МВС, зафіксовано випадки, що суди приймають рішення про проживання особи в Україні на підставі фейкової довідки про проживання в Україні до 1991 року, яку видали посадовці міграційної служби. Така довідка надає підстави для незаконного отримання іноземцями українського громадянства.

«Розпочато роботу з повної перевірки підстав набуття українського громадянства за всі роки незалежності. Окрему увагу буде приділено набуттю громадянства за нововиявленим свідоцтвом про народження особи і на підставі рішень судів щодо встановлення факту проживання в Україні нею до 1991 року», – сказав чиновник, якого процитувала агенція УНІАН.

Крім того, Максим Соколюк повідомив, що окремою проблемою у роботі ДМС є ухвалення судами рішень без залучення ДМС третьою стороною. Водночас міграційна служба ці рішення зобов’язана виконувати. Зокрема, такі рішення стосуються підстав для набуття громадянства України, легалізації незаконних мігрантів та поновлення на посадах звільнених за проступки працівників ДМС.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зауважив, що такі випадки є неприпустимими.

«Я хочу усім працівникам ДМС сказати, що ми з цим не будемо миритися. Найближчим часом ми зробимо певні висновки, і вас чекає серйозна кадрова робота, в тому числі щодо лазівок, які виникли, і як їм запобігти. Такі випадки не є системними, але міграційна система, громадянство України, паспорти – це має бути скеля, через яку можна проникнути лише згідно з законом», – наголосив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук