В Україні шкільний атестат про здобуття середньої освіти замінили на свідоцтво

Випускникам більше не видаватимуть атестата зрілості, а нові документи друкуватимуть шрифтом Брайля

Відтепер після закінчення школи учням видаватимуть свідоцтва

Кабінет Міністрів замінив атестат про здобуття повної загальної середньої освіти на свідоцтво і передбачив його виготовлення з використанням шрифту Брайля. Відповідну постанову ухвалили під час засідання уряду 6 березня.

Як повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України, українські школярі відтепер отримуватимуть після четвертого класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після дев’ятого – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Також постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів у разі їхньої втрати, а також перехід дітей із одного навчального закладу до іншого.

Зазначається, щоб усі нові документи були доступні для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як писав ZAXID.NET, в Україні з 2019 року діти, які тривалий час перебувають на стаціонарному лікуванні, зможуть вчитися за шкільною програмою в лікарнях. Наразі це стосується обласних лікарень, але до цієї програми зможуть долучитися також і районні медзаклади

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук