В Україні відкрили вільний доступ до реєстру нерухомості

ЕкономікаІрина Данилів, 25 листопада 2014101750
В Україні відкрили вільний доступ до реєстру нерухомості

25 листопада набув чинності закон, яким передбачений вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме та вимога про розкриття кінцевих власників офшорних компаній. На сайті Державної реєстраційної служби України інформація про зміни та форма пошуку поки що відсутня.

Нагадаємо, закон № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів» було ухвалено Верховною радою 14 жовтня 2014 року. 25 жовтня він був опублікований в офіційному виданні «Голос України», а через місяць вступив в дію.

Серед положень закону передбачено вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для фізичних та юридичних осіб інформація може надаватися виключно по об'єкту нерухомості в електронній або паперовій формі. Для отримання відомостей на паперовому носії потрібно подати особисто або надіслати поштою органам реєстрації прав та нотаріусам відповідну заяву. В електронній формі інформація може бути надана через сайт Укрдержреєстру. Щоправда, наразі інформація на сайті не оновлена і відсутня форма доступу до реєстру.  

Так само на даний момент не передбачено нової форми пошуку на сайті Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців (ЄДР). Попередньо міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що тут будуть вказувати інформацію про безпосередніх власників офшорних компаній, які є засновниками українських компаній.

Закон передбачає адміністративну відповідальність за ненадання інформації.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук