В Україні відкрився Чорнобильський біосферний заповідник

Заповідник охопив територію зони відчуження, окрім 10-кілометрової охоронної зони АЕС

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник розпочав роботу в межах 30-кілометрової зони відчуження. Про це заявив голова Держагентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук, повідомляє «Радіо Свобода».

За його словами, створення заповідника передбачено указом президента від минулого року, але зареєстрований і розпочав роботу він з 31 березня 2017 року.

«Державний бюджет-2017 передбачає кошти для старту заповідника - 5 млн гривень. Директором заповідного об'єкту став Тарас Мельничук», – розповів Петрук.

За його словами, заповідник охопить територію зони відчуження, крім 10-кілометрової охоронної зони ЧАЕС. Його мета – збереження природи, наукові дослідження й обмежене відвідування громадянами.

За 2016 рік число відвідувачів, яких привозять у зону турфірми, сягнуло 32 тис. осіб.

Петрук також зазначив, що для вивчення природи Чорнобильський заповідник уклав угоду з японськими вченими, які вивчають вплив на флору і фауну аварії на АЕС «Фуксіма».

До слова, у січні Мінекології отримало заявки від 39 компаній на будівництво сонячних електростанцій у Чорнобилі.

«Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Надійшли пропозиції з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусії, а також України», – розповів тоді журналістам міністр екології Семерак.

Міністр зазначив, що для поліпшення інвестиційної привабливості України уряд знизив вартість оренди державного майна і спростило процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук