В Україні з’являться найсучасніші ліки від дитячого раку

Шанси на одужання значно зростуть

Львівський онколог Роман Кізима (зліва) і провідний дитячий онколог Японії Акіра Накагавара

16-19 листопада у японському Кіото відбувся 50-й конгрес Міжнародної асоціації дитячих онкологів, на який з’їхалися провідні дитячі онкологи, науковці зі всього світу, аби обмінятися досвідом лікування різних видів раку у дітей, розповісти про найновіші методики лікування.

Серед них був і лікар зі Львова, онколог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Роман Кізима. Він не лише переймав досвід колег, а й поділився з ними львівським досвідом лікування раку печінки у дітей, який дає дуже хороший результат – 8 дітей з 10 хворих повністю одужують і повертаються до нормального життя.

Досвід провідних онкологів світу у лікуванні різних видів раку у дітей використають в Україні вже найближчим часом. Роман Кізима поділився з ZAXID.NET найважливішими змінами, які допоможуть значно поліпшити якість лікування дітей з онкологічними проблемами.

Дев’ять найсучасніших препаратів проти раку з’являться в Україні вже у 2019-2020 роках

На думку Романа Кізими, не має нічого страшнішого для лікаря, ніж знати, що дитину від раку може врятувати певний препарат, який дає хороші результати лікування, скажімо, в Німеччині , Франції чи Канаді, а у нас лікар не може його призначити лише з тієї причини, що він в Україні не зареєстрований. Це для лікаря – розпач: він знає, як врятувати, але не має змоги допомогти.

Тож Роман Кізима спільно з колегами з Інституту раку і київського ОХМАТДИТу відразу після конгресу вирішили виправляти ситуацію. Дев’ять препаратів, які дають хороші результати лікування різних видів раку у дітей (про них науковці, провідні онкологи світу розповіли на конгресі), будуть зареєстровані в Україні і закуплені для онкохворих дітей за кошти держбюджету вже у 2019-2020 роках. МОЗ, за словами львівського онколога, такі ідеї підтримує.

Серед тих дев’яти препаратів буде і винахід японського науковця-імунолога, одного з лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини 2018 року Тасуку Хондзе. Саме його винахід зробив прорив у лікуванні раку, ідея якого полягає у тому, що деякі препарати можуть настільки активувати імунну систему, що вона сама починає боротися з раком.

Такий препарат вже успішно застосовують для лікування онкохворих у багатьох країнах. Уперше його випробували для лікування найагресивнішого раку шкіри - меланоми. Згодом виявилося, що він є активний і при раку легень.

«Покази, при яких цей препарат буде ефективний, зростатимуть щопівроку. Виявилося, що цим препаратом можна лікувати і ті види раку у дітей, які не піддаються лікуванню хіміотерапією. Тож невдовзі цей препарат буде зареєстрований і в Україні і ми зможемо використовувати його для лікування дітей. За кілька років таких препаратів буде значно більше, адже Тасуку Хондзе знайшов принцип, як це працює. На основі цього і створюватимуть нові препарати», - каже Роман Кізима.

Уже наступного року у нас буде зареєстрований і включений до переліку держзакупівель препарат, який вдвічі збільшить виживання дітей з нейробластомою. Його винайшли і розробили німецькі науковці і презентували на конгресі в Японії.

Під час роботи конгресу дитячих онкологів

Нейробластома у дітей, як пояснив лікар, важко піддається лікуванню і якщо є важка форма цього захворювання, то вдається вилікувати лише 20-30% хворих. З тим препаратом, як підтвердили провідні дитячі онкологи світу, одужують 60% хворих.

«Ми хочемо забезпечити дітям новітнє лікування раку. Ці дев’ять препаратів, які з’являться в Україні вже у 2019-2020 роках, дозволять значно краще лікувати лейкемію, лімфоми, злоякісні пухлини головного мозку, нейробластому і деякі види саркоми, які не піддаються хіміотерапії. Ми не будемо відмовлятися від того лікування, яке проводили раніше. Лише підсилимо його новітніми препаратами, які суттєво збільшать шанси на одужання у надто важких випадках», - каже Роман Кізима.

Хворими на рак маленькими українцями опікуються відомі онкологи світу

Конгреси, які щороку проводить Міжнародна асоціація дитячих онкологів, як розповів Роман Кізима, дозволяють не лише онкологу завжди бути в курсі того, які новітні методи лікування використовують у тій чи іншій країні, й використовувати їх у нас, в Україні, зокрема, у Львові.

Вони мають ще один великий плюс – дають можливість Україні брати участь у міжнародних наукових програмах і включати наших онкохворих дітей у міжнародні реєстри. Що це означає?

Скажімо, у Львові у маленького пацієнта діагностували важку форму певного виду раку, який зустрічається рідко і важко піддається лікуванню. Цим пацієнтом, як каже Роман Кізима, опікується не лише лікар, який його лікує, а й провідні онкологи світу, науковці. Пацієнту присвоюють певний номер (його прізвище, місце проживання не розголошується) і вносять в міжнародний реєстр. Онкологи з інших країн бачать, що в Україні, саме у Львові, є дитина з такими проблемами і підключаються до його лікування.

Вони, за словами онколога, не звертають уваги на дрібниці, а лише допомагають обрати стратегію його лікування, корегують її. Скажімо, львівський онколог не може знати, що в даний час відбувається з пацієнтом з таким же ж захворюванням у Берліні, Бостоні чи Нью-Йорку. Якщо у їхніх пацієнтів є прогрес в лікуванні, лікарі відразу повідомляють про це в системі і львівський лікар може з цим ознайомитися і застосувати такий підхід для лікування дитини у Львові.

«Коли ти маєш таку координовану роботу, це суттєво піднімає рівень лікування. Я маю з чим порівювати, бо знаю, як було до запровадження таких програм, і як є зараз. Завдяки цьому кількість врятованих дітей щороку збільшується. Одужують навіть ті діти, які ще кілька років тому не мали шансів побороти недугу. Повірте, навіть одна врятована дитина – це велика перемога», - каже Роман Кізима.

Для дітей, що побороли рак, потрібні спеціальні центри реабілітації

На конгресі в Японії дитячі онкологи з різних країн наголошували на тому, що при клініках, центрах, в яких лікують дітей від раку, обов'язково мають бути сучасні центри реабілітації. Адже мало вилікувати дитину від раку, дуже важливо ще тривалий час після одужання правильно її вести.

Скажімо, у дітей, в яких були злоякісні пухлини головного мозку, після одужання погано працюють ноги, руки, в деяких випадках наступає глухота. В інших дітей після лікування, скажімо, через п'ять років виникають проблеми зі здоров'ям, як побічні наслідки лікування. І потрібно допомогти дитині їх позбутися.

«Зараз складаємо план щодо створення у Львові центру реабілітації таких дітей. І від цього виграють не лише діти з онкологічними захворюваннями. Як правило, діти з онкологією є маркером позитивних змін, які згодом розповсюджуються на всіх хворих дітей. Скажімо, для дітей, хворих на рак, лікарня закуповує апарат, який робить дуже точні аналізи. А згодом на цьому апараті роблять аналізи для всіх пацієнтів лікарні. Якщо б ми просили купити такий апарат просто для хворих дітей, його б не купили. А для онкохворих купують», - каже Роман Кізима.

Коли запрацює такий центр реабілітації у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі? За словами лікаря, у найближчій перспективі, хоч його зародки (масажі, ЛФК тощо) вже працюють.

«Але створення таких реабілітаційних центрів має затвердити держава і на програми реабілітації має бути державне фінансування», – каже Роман Кізима.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук