Шість порад від Уляни Супрун, як знизити ризики захворіти на рак
Профілактика дає на 50% більше шансів уникнути цього захворювання
До теми
За даними ВООЗ, кількість нових випадків раку в цьому році сягнула близько 18 мільйонів, а у 2040 році — може зрости до 30 мільйонів. На різні форми раку хворіє близько мільйона українців, понад 130 тисяч нових випадків реєструються щороку.
Ймовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів: генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності, наявності дітей та багатьох інших факторів.
Втім, кожен особисто може суттєво знизити ризики захворіти на рак, написала на своїй сторінці у Facebook очільниця МОЗ Уляна Супрун. І дає кілька порад, які суттєво знизять ризик захворіти на цю важку недугу.
Уникайте сонячних опіків, а також тривалого перебування на сонці, засмагання і особливо соляріїв. Фонд раку шкіри рекомендує кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем не тільки в період спеки, але й протягом всього року. Це суттєво знижує ймовірність розвитку раку шкіри, а також появи зморшок і сухості шкіри.
Вчасно робіть щеплення. До прикладу, вчасна вакцинація від вірусу гепатиту В може запобігти раку печінки, якщо не буде інших факторів ризику (наприклад, надмірного вживання алкоголю). Вакцинація від вірусу папіломи майже повністю захищає від розвитку раку шийки матки в жінок, і раку гортані в чоловіків.
Відмовтесь від шкідливих звичок. Що менше алкоголю ми споживаємо, тим менша ймовірність низки типів раку:молочної залози, печінки, підшлункової, прямої кишки.
Куріння, особливо в генетично схильних людей, в пізньому віці може викликати рак легень, а також збільшувати ймовірність інших типів раку (стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура).
Стежте за раціоном. Нині навіть говорять про протипухлинну дієту. Вона включає в себе моркву, помідори, ожину, малину, горіхи, синій виноград, яблука, та всі різновиди капусти. Такі овочі і фрукти захищають наш організм від вільних радикалів і токсинів, що можуть викликати рак.
Дотримуйтесь правил безпеки на виробництві та в сільському господарстві. Правильно транспортуйте, зберігайте та стежте за дозуванням потенційно шкідливих для людини речовин, наприклад, пестицидів. Це суттєво убезпечує від впливу хімічних канцерогенів.
Регулярно проходьте обстеження, а також консультуйтесь з вашим лікарем.
« Якщо ви ще не почали вести спосіб життя, що зменшує ризик захворіти на рак — подумайте про це вже. Пам’ятайте, профілактика раку дає на 50% більше шансів не захворіти», - написала Уляна Супрун.