В українському МЗС обурилися партнерством Білорусі «лише на словах»

В українському МЗС обурилися партнерством Білорусі «лише на словах»
фото BBC
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль

Білорусь на словах веде себе як партнер, а насправді діє зовсім по-іншому, заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі «5 каналу».

«Насправді по Білорусі, мені здається, набагато більше питань, ніж відповідей, зараз», – зазначила вона.

Зокрема, за її словами, одним з питань є вступ Білорусі до Світової організації торгівлі, а також питання безпеки українських громадян в цій країні.

«Чи будемо ми підтримувати Білорусь у цьому вступі, зважаючи, наприклад, на те, що Білорусь – це остання країна Євроазійського економічного союзу, яка вступає до СОТ? І що буде, які будуть наслідки цього вступу? Чи ми все ж таки будемо дивитися на свої інтереси, і нав’язувати вже Білорусі, через Білорусь ЄврАзЕСу свої інтереси, включаючи транзит, включаючи всі заборони, включаючи всі ліцензії і всю решту питань, а також, звичайно, вирішуючи питання і в’їзду громадян України і безпеки громадян України в Білорусі», – сказала Зеркаль.

«На мій погляд, це комплексне питання, і ми маємо підходити до цього комплексно, бо Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді вони поводяться зовсім по-іншому», – наголосила вона.

Як повідомив Укрінформ, в цьому ж ефірі Зеркаль заявила, що Білорусь не сприяє у встановленні місця перебування викраденого в Гомелі 19-річного українцця Павла Гриба, який зник 24 серпня.

«Ми намагаємося з’ясувати ситуацію і взагалі зробити все можливе для того, щоб змінити цю ситуацію. Звичайно, сказати, що білоруси співпрацюють так, як належить, ми, на жаль, не можемо», – сказала вона й додала, що білоруська сторона отримала ноту з цього питання.

Нагадаємо, колишній український прикордонник Ігор Гриб, який займається створенням капеланської служби в силових органах, заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла під час його поїздки до Білорусі. Батько підозрює, що сина викрала ФСБ Росії. Син через соціальні мережі переписувався з невідомою дівчиною і приїхав до неї на побачення до білоруського Гомеля. Після цього зв’язок з ним зник.

Дівчина, з якою мав зустрітися Гриб, повідомила журналістам, що виманила українця до Білорусі за завданням ФСБ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук