Вчені CERN випадково відкрили відразу п'ять нових елементарних частинок

СвітРоман Ганкевич, 23 березня 201726152
Вчені CERN випадково відкрили відразу п'ять нових елементарних частинок
фото CERN
Дослідники Великого адронного коллайдера назвали це відкриття «початком нових і видатних результатів у фізиці»

Вчені CERN виявили п'ять нових частинок, які містять у собі так звані зачаровані кварки. Про це пише наукове видання Science Alert.

Як зазначається, частинки були відкриті випадково: фізики вивчали зовсім інший процес - розпад надважких частин, які подібні до протонів. Всі відкриті частинки є варіаціями омега-гіперона - надважкої частинки, яка містить три важких кварка. Властивості цих кварків були передбачені Стандартною моделлю фізики, а деякі з них вже були виявлені вченими. Маса цих частинок приблизно в три рази більша, ніж у протона або нейтрона.

Вчені вже виконали кілька перевірок, і підтверджують, що дійсно зафіксували нові частинки, а вимірювання приладів відображають реальну посилену взаємодію, а не є результатом якихось сторонніх факторів.

Тепер дослідники мають визначити квантові числа цих нових частинок і їх теоретичне значення. Це додасть даних до розуміння взаємозв'язків між кварками і мульти-кваркових станів, що призведе до подальшого розвитку квантової теорії в цілому. Представники CERN назвали це відкриття «початком нових і видатних результатів у фізиці».

Слід зазначити, що Великий адронний коллайдер є найпотужнішим прискорювачем частинок з коли-небудь побудованих. Він складається з 27-кілометрового кільця надпровідних магнітів і прискорюючих структур, побудованих для підвищення енергії частинок в камері. В прискорювачі два пучки частинок високої енергії, стикаються з протилежних напрямків зі швидкістю, близькою до швидкості світла.

Нагадаємо, в жовтні 2016 року Україна отримала статус асоційованого члена CERN, що дає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях. Таке членство також розширило доступ до проектів та освітніх програмам CERN, а науково-дослідні установи та підприємства України з листопада минулого року беруть участь у тендерах CERN та отримують замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук