Великі газотрейдери зацікавилися новим маршрутом імпорту газу в Україну

Трубопроводом можна транспортувати до 10 млрд кубометрів газу на рік

ЕкономікаРоман Ганкевич, 19 травня 201813281
«Укртрансгаз» готується з 2020 року перейти на прямі взаємовідносини з суміжними операторами ГТС

11 європейських компаній та українських газових трейдерів зацікавилися транспортуванням газу по Трансбалканському трубопроводу, який з'єднує Румунію та Україну. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на прес-службу «Укртрансгазу».

Зазначається, що трубопровід «Транзит-1», який є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, сьогодні використовується для транспортування природного газу з РФ до Болгарії, причому довгостроковий контракт на бронювання цього трубопроводу «Газпромом» на території Румунії завершився в 2016 році. Загальна потужність трубопроводу - до 10 млрд кубометрів газу на рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності, відзначили в компанії.

«Укртрансгаз» готується до переходу на прямі взаємовідносини з суміжними операторами ГТС на всіх міжнародних точках входу/виходу. Це стане можливим у 2020 році після закінчення транзитного контракту з «Газпромом».

«10-річний план розвитку оператора ГТС Румунії компанії SNTGN Transgaz SA включає проект з'єднання національної ГТС і румунських офшорних родовищ газу з трубопроводом «Транзит-1». Оператори ГТС Румунії та України також домовилися про реконструкцію ГВС «Ісакча-1», що дозволить поліпшити точність вимірювання газу і забезпечить можливість двостороннього потоку газу в цій точці з'єднання систем», - повідомили у прес-службі компанії.

Також повідомлячється, що враховуючи агресивні плани «Газпрому» по реалізації Турецького Потоку, що призведе до значного зменшення обсягів транспортування газу Трансбалканським газопроводом, Європейська Комісія та оператори ГТС Греції, Болгарії, Румунії, Молдови та України створили робочу групу з метою спільної реалізації можливості для двостороннього транспортування газу через Трансбалканський газопровід від Греції до України – коридор «Південь-Північ».

«Реалізація цього проекту значно покращить рівень інтеграції газових ринків регіону Південної Європи та забезпечення безпеки газопостачання у країнах Балканського регіону. Слід зазначити, що цей проект практично не вимагає додаткових інвестицій від операторів ГТС, тому що планується використовувати вже існуючу інфраструктуру Трансбалканського газопроводу», - підсумували в «Укртрансгазі»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук