Венеційська комісія прибула в Україну для вивчення нового закону про мову

Результатом візиту комісії має стати підготовка висновку щодо імплементації закону про мову

Делегація Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) прибула в Україну для вивчення нового закону про мову. Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Результатом візиту комісії має стати підготовка висновку щодо імплементації закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Цей висновок Венеційська комісія має ухвалити у грудні 2019 року.

З делегацією зустрівся заступник голови МЗС Василь Бондар. Він розповів представникам комісії, що мовний закон відповідає Конституції України, враховує досвід іноземних країни та висновки і рекомендації Венеційської комісії.

Бондар також зазначив, що новий закон про мову «важливий не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України».

«Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить з переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві», — йдеться у повідомленні.

Заступник глави МЗС додав, що порядок застосування мов корінних народів та національних меншин в Україні, а також «забезпечення їхніх прав в широкому сенсі», визначатиме новий закон про нацменшини, який мають подати до Верховної Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук