Верховна Рада може позбавити почесних звань деяких артистів

Верховна Рада може позбавити почесних звань деяких артистів

У Верховні Раді України зареєстровано законопроект про позбавлення діячів культури звання «Народний артист України». Автором відповідного законопроекту є депутат з фракції «БПП» Іван Мельничук.

Головним завданням проекту є засудження антиукраїнських проявів українських діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності, у вигляді позбавлення звання «Народний артист України», йдеться у поясненні до проекту.

«Україна де-факто перебуває в стані військового конфлікту з країною-агресором – Російською Федерацією. Разом з тим, не всі громадяни можуть адекватно оцінювати ситуацію. Особливе обурення викликає поведінка деяких представників української культури і шоу-бізнесу, зокрема тих, хто має звання "Народний артист України", а, отже, повинні розуміти свою відповідальність і залишатися вірними українському народу», - заявив Іван Мельничук.

«Ми є свідками активного співробітництва представників української "богеми" з країною-агресором, про що свідчать коментарі, після яких ці артисти не гідні вважатися громадянами України, не кажучи про те, щоб мати звання "Народний артист України". Проектом закону пропонується позбавити Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколу Баскова звання "Народний артист України"», – зазначає він.

Нагадаємо, що впорядкування після дострокових парламентських виборів депутати взяли на себе забов’язання скасувати застарілу систему відзнак і звань у галузі культури. Про це написано в тексті робочого варіанту Коаліційної угоди, який було оприлюднено на сайті Блоку Петра Порошенка.

Скасування радянського пережитку має відбутися, це однозначно. Звичайно, держава має мати якусь систему відзнак. Проте стара система має бути переформатована», - пояснила тоді ZAXID.NET наміри депутатів Ірина Подоляк.   

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук