Верховна Рада підтримала указ президента про часткову мобілізацію

У четвер, 15 січня, депутати Верховної Ради підтримали указ президента України «Про часткову мобілізацію». За відповідне рішення проголосували 268 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Законопроект передбачає проведення у цьому році часткової мобілізації в три черги  впродовж 210 діб. Закон набере чинності з дня його опублікування.

Відповідно, з 20 січня 2015 р. буде оголошена перша хвиля мобілізації тривалістю 90 днів, з квітня – друга хвиля, тривалістю 60 днів, а з червня – третя, також тривалістю 60 днів.

За словами міністра оборони Степана Полторака, цьогоріч заплановано мобілізувати 104 000 осіб.

Буде здійснюватися призов військовозобов'язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Зазначимо, Міністерство оборони України планує збільшити особовий склад Збройних сил до 250 тис. чоловік.

Глава держави зазначив, що почесне право обороняти державу має бути рівномірно розподілено між усіма областями, пропорційно до кількості військовозобов'язаних, щоб уникнути «перекосів», які виникали раніше. Він також наголосив на дотриманні соціальної справедливості і запропонував воєнкомам «не відмовляти у цій можливості і представникам місцевої політичної еліти».

Крім того, згідно з указом в період з 18 березня по 1 травня буде проведено звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період згідно з указом президента України від 17 березня 2014 р. № 303 «Про часткову мобілізацію».

Як повідомляв ZAXID.NET, 14 січня президент України Петро Порошенко підписав указ про проведення у 2015 році трьох хвиль мобілізації. Між тим, глава держави пообіцяв, що недосвідчених призовників на строкову службу до Збройних сил України не відправлятимуть в зону АТО.

Нагадаємо, в 2014 р. було проведено три хвилі часткової мобілізації. Так, 22 липня 2014р. Рада схвалила указ Порошенка про три хвилі часткової мобілізації (законопроект № 4320а). За відповідне рішення проголосували 232 нардепів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук