Верховна Рада планує посилити відповідальність чиновників та депутатів за несплату аліментів

Також пропонують ввести штрафи від 20% до 50% від суми заборгованості з виплати аліментів

Верховна Рада вчора прийняла три законопроекти на допомогу дітям

Верховна Рада планує ввести штрафи за борги з виплати аліментів на дітей та обмежити боржникам доступ на державну службу. На пленарному засіданні парламенту у вівторок, 15 травня, за відповідний законопроект №8296 проголосували у першому читанні 248 народних депутатів.

Згідно з проектом закону, на посади державної служби категорії «А» і «Б» не можна буде потрапити тим, у кого є заборгованість з виплати аліментів на дитину більш ніж за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Боржник з аліментів більше ніж за 6 місяців не зможе бути призначений членом Кабінету Міністрів, такий борг буде підставою і для звільнення вже діючого члена Кабміну. Борг з аліментів буде підставою для обов'язкового звільнення заступників міністрів.

Також законодавці пропонують розширити перелік підстав для звільнення директора НАБУ та передбачити, що це буде можливо, якщо у нього з'явиться заборгованість з виплати аліментів на дитину більш ніж за 12 місяців. Обов'язковою ж умовою призначення на посади в НАБУ буде наявність заяви про відсутність заборгованості з виплати аліментів більш ніж за 6 місяців.

Щодо кандидатів в прокурори, то вони зобов'язані будуть також подавати аналогічні заяви, а в разі заборгованості з аліментів - не зможуть бути призначені на адміністративні посади.

Згідно із законопроектом, кандидати на посади генпрокурора, членів НАЗК, голови ДБР також не повинні мати борги з виплати аліментів, щоб бути призначеними на відповідні посади.

Наявність боргу за 12 місяців буде підставою для звільнення генпрокурора з адміністративної посади.

Також автори законопроекту мають намір зобов'язати кандидатів в народні депутати подавати в ЦВК заяви про наявність або відсутність заборгованості з аліментів на утримання дитини. Ця інформація буде публікуватися на офіційному сайті ЦВК. Окрім того, заява про відсутність боргів з виплати аліментів буде обов'язковою умовою реєстрації кандидатів на місцевих виборах.

У законі про виконавче провадження пропонують передбачити штрафи 20% від суми заборгованості за наявності такої за 12 місяців, 30% - якщо борг більш ніж за 2 роки, 50% - якщо заборгованість перевищує суму платежів за 3 роки.

Міністр юстиції України Павло Петренко привітав прийняття за основу законопроекту щодо посилення відповідальності для неплатників аліментів та подякував народним депутатам, експертам, громадським активістам. «Додаткові санкції для неплатників в розмірі від 20% до 50% від суми накопиченого боргу. Автоматизований арешт коштів боржників. Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт. Українці, які захочуть зайняти керівні посади на держслужбі, повинні будуть надати довідку про те, що вони не мають борги перед дітьми більше 6 місяців», - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук