Верховна Рада планує змінити земельну реформу і відтермінувати її запуск
Ринок землі в Україні планується запустити не в жовтні 2020-го, а в липні 2021-го
До теми
Нові правки до законопроекту №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» передбачають відтермінування запуску ринку землі до 1 липня 2021 року і обмеження його роботи в перші два роки тільки паями у власності фізичних осіб з максимальним володінням в одних руках 100 га, повідомила заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.
«Початок ринку землі відкладається до 1 липня наступного року. Він стартуватиме з продажу тільки паїв, які належать приватним власникам. Тобто, не йтиметься, як мінімум у перші два роки дії ринку землі, про державні та комунальні землі», – сказала вона в ефірі телеканалу «Україна24» в п'ятницю увечері після засідання фракції «Слуга народу» за участю президента Володимира Зеленського, пише «Інтерфакс-Україна».
За її словами, також буде зменшено максимальну концентрацію землі для фізичних осіб на перші два роки – до 100 га в одні руки.
«Після двох років зможуть вже і юридичні особи купувати, і там поріг буде таким, як зараз [в законопроекті] – 10 тис. га в одні руки», – пояснила Кравчук.
Заступниця голови фракції пояснила, що це дозволить поетапно впроваджувати земельний ринок і дивитись, як він працюватиме.
«Якщо потрібно, ми зможемо вносити правки, але це досить збалансована модель, і вона враховує те, що дійсно в найближчі місяці у нас не буде привабливої економічної ситуації. Але потім, у наступному році, коли вже запрацює ринок землі, це буде таким трампліном і допоможе Україні піти на економічний стрибок», – наголосила Кравчук.
Як відомо, прийняття закону про ринок земель разом із законом про регулювання банківської діяльності (так званий “антиколомойський” законопроект, який забороняє повертати банки їхнім колишнім власникам) дозволить Україні отримати нову 3-річну програму розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ) обсягом близько 8 млрд доларів, а також пов’язану з нею макрофінансову допомогу від ЄС (500 млн євро) і кредит Світового банку (до 1 млрд).
Передбачається, що Верховна рада розгляне ці питання в понеділок, 30 березня, разом зі змінами до держбюджету, у зв’язку з поширенням коронавірусу і економічною кризою, до якої воно призвело.