Верховна Рада прийняла закони про створення Державного дорожнього фонду
Верховна Рада у четвер прийняла закони про створення Державного дорожнього фонду України, повідомив «Інтерфакс-України».
За прийняття законопроекту №4014а «Про внесення змін до закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» у другому читанні і в цілому проголосували 248 депутатів.
Законопроектом №4014а пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо створення спеціального фонду в складі державного бюджету для фінансування дорожнього господарства за рахунок наступних надходжень:
акцизний податок з вироблених в Україні нафтопродуктів і транспортних засобів;
акцизний податок з ввезених на митну територію країни нафтопродуктів і транспортних засобів;
ввізне мито на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них;
плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Встановлено, що згадувані податки та акцизи будуть зараховуватися до спецфонду в наступному розмірі: в 2018 році – 50%, 2019 році – 75% і з 2020 року – 100%
«Виділення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий фонд допоможе забезпечити стабільне фінансування дорожнього господарства, дозволить запобігти направленню джерел фінансування дорожнього господарства на інші цілі», – сказано у пояснювальній записці до законопроекту.
Передбачається, що закон вступить в силу з 1 січня 2018 року.
Також 235 народних депутатів проголосували за прийняття законопроекту №4015а «Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі».
Цим законопроектом передбачено внесення змін до низки статей Бюджетного кодексу України, спрямованих на виділення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий Державний дорожній фонд в складі спеціального фонду держбюджету.
Передбачається, що з коштів Державного дорожнього фонду України 60% направлятимуть на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, 35% – на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, 5% – на фінансування заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм.