Верховна Рада скасувала позаблоковий статус України

Верховна Рада скасувала позаблоковий статус України.

За це рішення проголосувало 303 народних депутати.

Законопроект про відмову України від позаблокового статусу 18 грудня зареєстрував у Верховній Раді президент України Петро Порошенко і позначив його як «невідкладний».

Закон про позаблоковий статус Верховна Рада прийняла у 2010 році.

Метою проекту закону є створення додаткового механізму забезпечення суверенітету, захисту територіальної цілісності та незалежності України.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що відмова від позаблокового статусу України обґрунтована агресією Російської Федерації проти України.

«Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої «гібридної війни», військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний і інформаційний тиск з боку Росії обумовлюють необхідність пошуку ефективніших гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України», – зазначено в пояснювальній записці.

Згідно з прийнятим у вівторок актом, із закону «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» вилучається норма, яка закріплює позаблоковий статус України. У розділі про основні принципи зовнішньої політики закону закріплена норма про поглиблення співпраці з НАТО «для досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації».

У закон «Про основи національної безпеки України» додається положення, згідно з яким серед пріоритетів національних інтересів, – інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою членства в Європейському Союзі і в НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук