НАТО розпочало інформаційну війну з Росією

Обидві сторони використовують «львівську карту»

СвітЛюбко Петренко, 8 грудня 201434011
НАТО розпочало інформаційну війну з Росією

Північноатлантичний альянс шукає ефективних способів боротьби з інформаційною війною, яку веде Росія. Про це пише британська газета Financial Times.

Газета наводить приклад Львова, який в російських ЗМІ представлений як місто, де панують агресивні фашисти. НАТО ж відповіло розміщенням на порталі YouTube відеоролика під назвою «Де ж ті фашисти у Львові?». Кореспондент прогулюється спокійними вулицями міста, розмовляє з людьми, котрі стоять у черзі чи йдуть у своїх справах. Ніхто з них не проявляв якихось войовничих настроїв.

«Росія в ситуації так званої «української кризи» використовує інформацію як зброю», - розповідає Financial Times представник керівництва НАТО Джеймс Аппатурай. За його словами, розвідувальні служби країн-членів Альянсу вказують на «небезпечну антинатовську та антиєвропейську риторику російських ЗМІ».

«Кремль майстерно використовує дезінформацію, аби породжувати сумніви щодо того, що Росія надає величезну військову допомогу проросійським сепаратистам в Україні», – зазначив Аппатурай.

«Аналітики НАТО відкидають тезу, що президент Росії Путін є божевільним, – розповів директор британського інституту Royal United Services Джонатан Еяль. – Це хибна теза, що він всюди кидається наосліп у збройних конфліктах, наприклад, відряджаючи танки до кордонів балтійських республік». Тож, за його словами, НАТО повинне бути готовим протидіяти тривалій російській пропагандистській кампанії. 

Створений НАТО відеоролик зі Львова зразу ж викликав жваве зацікавлення. Джерела Альянсу запевняють, що незабаром можна очікувати нових схожих матеріалів.  

Прес-секретар НАТО Оана Лунґеску розповіла, що організація створила веб-портал доступний українською, англійською та російською мовами, де розміщено десятки документів, відео та фото. Там зокрема можна знайти детальне спростування 25 міфів про НАТО, з наведенням фактів, посилань на заяви речників НАТО щодо Росії та України.

Хоча НАТО приступило нарешті до інформаційної війни, проте багато представників Альянсу визнає, що ці зусилля все ще перебувають у зародковому стані, особливо в порівнянні з російською пропагандистською кампанією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук