Верховна Рада скоротила перелік випадків заборони використання комуністичної символіки

Верховна Рада скоротила перелік випадків заборони використання комуністичної символіки
Верховна Рада скоротила перелік випадків заборони використання комуністичної символіки

У четвер, 23 квітня, Верховна Рада підтримала внесення змін до закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона їх пропаганди та символіки». За внесення змін до ст. 4 закону проголосували 233 депутата.

Спікер Володимир Гройсман повідомив, що ці зміни підписані керівниками коаліції, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до запропонованих змін, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих або виданих до 1991 року; на документах, які видані закладами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року; в експозиціях музеїв, тематичних виставках, музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації; у твори мистецтва, створених до набрання чинності цього закону.

Заборона також не поширюється на процес наукової діяльності, у тому числі під час наукових досліджень та розповсюдження їх результатів у незаборонений законодавством України спосіб; на оригінали бойових знамен; на державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими нагороджувалися особи до 1991 року, і протягом 1991 - 2015 років у зв'язку з роковинами подій періоду Другої світової Війни, а також на документах, що засвідчують нагородження ними.

Крім того, заборона не поширюється на надмогильні споруди, розташовані на території місць поховання, місць почесних поховань; під час викладу або реконструкції історичних подій; на приватні колекції та приватні архівні зібрання, а також на об'єкти антикварної торгівлі.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року, Верховна Рада ухвалила історичне рішення про заборону пропаганди комунізму, що передбачає заборону на використання будь-якої комуністичної символіки.

Цей закон передбачає внесення змін до 14 чинних законів, зокрема до Кримінального та Адміністративний кодексів у частині введення санкцій за невиконання або порушення норм цього документа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук