Верховна Рада визнала нелегітимним російський парламент

Верховна Рада визнала нелегітимним російський парламент
фото ВРУ

Верховна Рада України визнала нелегітимними вибори до Державної Думи Російської Федерації і відповідно її новообраний склад через проведення голосування в тимчасово окупованих Криму і Севастополі.

Як передає кореспондент «Інтерфакс-Україна», за відповідну заяву проголосували 264 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок. Не підтримали цієї заяви фракція «Опозиційного блоку» у повному складі, а також депутатські групи «Партія "Відродження"» та «Воля народу» (результати голосування).

Український парламент у прийнятій заяві також закликав міжнародне співтовариство вчинити аналогічним чином.

Зокрема, з огляду на факт проведення на території тимчасово окупованих Росією Криму та Севастополя незаконних виборів в Державну Думу Федеральних зборів РФ 18 вересня 2016 року, Верховна Рада визнала такі вибори порушенням законодавства, Конституції України, основних принципів і норм міжнародного права, статуту ООН, Будапештського меморандуму , Резолюції ООН про територіальну цілісність України та інших міжнародно-правових актів.

«Верховна Рада не визнає легітимність виборів в Державну Думу Федеральних зборів РФ 7-го скликання, їх результати і правові наслідки, і відповідно, склад, повноваження, акти і рішення», – йдеться в тексті прийнятого заяви.

Український парламент у прийнятій заяві також закликав міжнародне співтовариство вчинити аналогічно. Зокрема, Верховна Рада України звернулася до Ради Безпеки і Генеральної асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів в Держдуму РФ 7-го скликання і відповідно її складу, а також будь-які прийняті нею рішення.

Як відомо, 18 вересня в Росії пройшли вибори у Держдуму. Вони також відбулися в окупованому Криму.

Міжнародне співтовариство заявило про невизнання проведених в окупованому Криму виборів. Зокрема, їх не визнали Євросоюз і Канада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук