Верховна Рада вперше затвердила історичний календар на рік

Вперше за всю історію парламентаризму в Україні Верховна рада затвердила історичний календар на рік. 

Замість сотні розрізнених постанов про відзначення пам’ятних дат від 11 лютого 2015 року у країні діятиме постанова Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році, інформує прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

Згідно з постановою, у 2015 році в Україні на державному рівні відзначатимуть понад 40 нових дат та ювілеїв. Також буде створено організаційний комітет, який відповідатиме за втілення заходів з нагоди відзначення зазначених у постанові державних свят.

Серед інших, у 2015 році 16 липня українці святкуватимуть 25 років з дня проголошення Декларації про державний суверенітет України. 2 жовтня оголошено  Днем початку Студентської революції на граніті.

Також за новим історичним календарем, 8-9 травня Україна відзначатиме 70 років з дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 2 вересня - 70 років з дня завершення Другої світової війни .

Пам’ятними датами оголошено дні з 29 квітня по 4 травня, коли виповнюється 100 років з часу боїв за гору Маківка між підрозділами Українських січових стрільців та російською армією під час Першої світової війни.

Окрім того, за інформацією прес-служби інституту, органи місцевого самоврядування можуть розробити та затвердити переліки пам’ятних дат та ювілеїв 2015 року, які  відзначатимуть на місцевому рівні, попередньо погодивши їх з Українським інститутом національної пам’яті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук