Верховна Рада закликала ЄС не збільшувати доступ «Газпрому» до газопроводу OPAL в обхід України

Рішення Єврокомісії ставить під загрозу майбутнє української ГТС

ЕкономікаЮлія Поліковська, 15 листопада 20161880
Верховна Рада закликала ЄС не збільшувати доступ «Газпрому»  до газопроводу OPAL в обхід України
фото Gazprom.ru
Верховна Рада вимагає не збільшувати постачання російського газу у Європу в обхід української ГТС

Верховна Рада у вівторок, 15 листопада, ухвалила звернення до країн Європейського союзу з-приводу ризиків реалізації проектів з будівництва та використання існуючих транзитних газопроводів в обхід України. За це звернення проголосували 264 народні депутати.

Звернення Верховної Ради є реакцією на рішення Єврокомісії від 28 жовтня, за яким російському «Газпрому» дозволили збільшити прокачку газу через трубопровід OPAL, який з’єднує «Північний потік» з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Спочатку «Газпром» міг використовувати тільки 50% потужностей OPAL, тепер, згідно з рішенням комісії, підприємство зможе брати участь в аукціонах на прокачування по цій трубі ще 7,7-10,2 млрд куб. м, тобто отримати доступ ще до 21,4-28,3% потужностей.

У зверненні Верховної Ради зазначено, що Україна, незважаючи на воєнну агресію з боку Російської Федерації, Україна, залишається надійним партнером у питанні транспортування природного газу до Європейського Союзу.

Верховна Рада заявила, що згадуване рішення Єврокомісії суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, яка полягає в диверсифікації маршрутів енергопостачань, і загрожує енергобезпеці країн Центральної і Східної Європи, які будуть залежати від поставок газу з одного джерела.

Також українські парламентарі заявили, що це рішення ставить під загрозу подальше використання української ГТС для поставок газу в Європу.

У звернені акцентовано на тому, що «будівництво газопроводів в обхід України є політично вмотивованим. Його єдиною метою є просування геополітичних цілей Російської Федерації щодо ослаблення України і дестабілізації всього регіону».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук