Верховний суд посилив відповідальність за крадіжку телекомунікаційних кабелів

Крадіжку кабелю з телекомунікаційного колодязя можуть кваліфікувати як крадіжку з проникненням

Верховний суд України вважає, що крадіжку кабелю з телекомунікаційного колодязя потрібно кваліфікувати за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України як крадіжку з проникненням в інше приміщення, що тепер може значно збільшувати покарання за вчинення такого злочину. Про це повідомляється на офіційній сторінці суду в Facebook.

Такий висновок зробила Друга судова палата Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду, розглянувши і залишивши без задоволення касаційну скаргу захисника засудженого на вирок місцевого та ухвалу апеляційного суду.

У суді уточнили, що відповідно до законодавства кабельна каналізація електрозв'язку є спорудою, яка в свою чергу містить ознаки «іншого приміщення» (оскільки призначена для прокладки та обслуговування кабелів). При цьому колодязь каналізації повинен закриватися люком, бетонною кришкою або іншим предметом, що перешкоджає вільному проникненню.

Директор з корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов вказав, що це рішення є дуже важливим для телеком-індустрії.

«Кваліфікація проникнення в колодязь кабельної каналізації як крадіжки з проникненням в приміщення дозволяє істотно збільшити ймовірність істотного покарання за цей злочин», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Шуранов нагадав, що майже 90% крадіжок кабелю досі кваліфікувалися за частиною 1 ст. 185 КК (крадіжка), що дозволяло злочинцям уникати утримання під вартою до суду і реального терміну у в'язниці.

«Сподіваюся, що таке рішення Верховного Суду стане вагомим фактором впливу на зменшення крадіжок кабелю», – зазначив директор з корпоративних комунікацій «Укртелекому».

До слова, в квітні Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про захист телекоммереж (№2654), що збільшує відповідальність за крадіжку кабелів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук