Верховний суд збільшив норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

Постанову уряду № 203 про перегляд норм споживання газу населенням визнали протиправною

Норми споживання газу без лічильників збільшено

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив в силі рішення нижчих судів про скасування зниження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, пише ЮРЛІГА.

Рішенням у справі № 826/2507/18 від 27 листопада постанова Кабміну № 203 та п.1 постанови Кабміну № 204 визнані протиправними та нечинними через недотримання принципів державної регуляторної політики (передбачуваності, плановості, обґрунтованості), відсутності аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення регуляторного акта та документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, непогодження акта з Державною регуляторною службою України.

Відновлено чинність постанови № 619 в редакції до 1 жовтня 2014 року, якою були передбачені вищі норми споживання газу без лічильників.

Колегія суддів зазначила, що найефективнішим способом обліку споживання природного газу є встановлення лічильників. При цьому, держава в особі компетентних органів зобов'язана забезпечити доступні умови для встановлення приладів обліку споживання природного газу. З цією метою було ухвалено «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Таким чином, з моменту набрання законної сили рішенням суду у цій справі плату за газ за відсутності газових лічильників мають нараховувати за нормою 9,8 м3 на людину в місяць, а не 3,3 (за умови використання газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання).

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

До слова, раніше Кабмін дозволив порадіаторний облік тепла для квартир, де неможливо встановити лічильник. Система обліку за допомогою радіаторних лічильників буде тільки в тих будинках, де їх встановить більше 50% мешканців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук