Виборці «Самопомочі» - молоді освічені люди з міст, - соціологи

Суспільство5 листопада 20143890

Партію «Об’єднання «Самопоміч» на позачергових виборах до Верховної Ради підтримали переважно молоді освічені люди з міст. Такий висновок зробили соціологи фонду «Демократичні ініціативи», проаналізувавши дані Національного екзит-полу.

Про це представники «Демініціатив» повідомили в середу, 5 листопада, на прес-конференції.

Презентуючи аналіз даних екзит-полу, директор фонду Ірина Бекешкіна зазначила, що існують відмінності електорального вибору залежно від статі, віку та рівня освіти українців. Зокрема, найнижчий освітній ценз у тих, хто проголосував за Радикальну партію Олега Ляшка. Підтримка «Народного фронту» серед жінок була вищою, ніж серед чоловіків – 24% і 19% відповідно. Те ж стосується і підтримки «Опозиційного блоку» - 10% і 6% відповідно. Чоловіки більше, ніж жінки підтримали «Свободу» - 8% і 5% відповідно.

Вікові відмінності насамперед стосувалися КПУ, також електоральна підтримка зростала з віком виборців у «Опозиційного блоку» (від 5% серед наймолодшого електорату віком до 30 років до 10% серед тих, кому за 60). Водночас підтримка «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» була практично рівномірна в усіх вікових групах.

Крім того, аналіз даних Національного екзит-полу показує взаємозв`язок наявності підтримки партій від рівня освіти виборців. Насамперед, це стосується «Народного фронту», «Об'єднання «Самопоміч» і Радикальної партії Олега Ляшка. Найвищий освітній рівень у виборців «Самопомочі»,  56% яких мають вищу освіту, 6,5% - незакінчену вищу, 25% - середню спеціальну освіту. Найнижчий освітній ценз - у Радикальної партії, серед виборців якої з вищою освітою 19% і ще 5% мають незакінчену вищу освіту, в той час як 10,5% виборців із загальною середньою освітою, 12% - з неповною середньою освітою, 7% - з середньою спеціальною.

Що стосується віку виборців, то наймолодші українці в основному підтримали «Об'єднання «Самопоміч»: 48% підтримали цю партію - віком до 40 років. Найстарший електорат у Комуністичної партії (73% проголосували старше 50 років) і в «Опозиційного блоку» (58% старше 50 років).

Крім того, відрізняється електорат «Самопомочі» і Радикальної партії Олега Ляшка за типом поселення: найбільш урбанізований він в «Об'єднання «Самопоміч»: (48% виборців проживають в обласних центрах), а 50% тих, які підтримали Радикальну партію - це сільські жителі. Також аналіз даних Національного екзит-полу показує, що трохи вище середнього відсоток сільських жителів в електорату «Народного фронту» - 43%, і «Свободи» - 41%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук