Відбулось перше засідання суду за позовом Пісного проти ZAXID.NET

Олег Онисько, 14 квітня 201414940
Василь Пісний

У понеділок Франківський районний суд Львова почав розгляд справи про образу честі і гідності за позовом начальника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василя Пісного проти ZAXID.NET.

Перше засідання у справі про образу честі та гідності Василя Пісного тривало менше години. Суддя Мирослава Гулієва перенесла слухання справи на 25 квітня, відхиливши попередньо прохання журналістів про здійснення відеофіксації процесу.

Проти відеозйомки виступив львівський адвокат Ярослав Снігур, який представляє інтереси Пісного. Він заявив, що таким чином може бути порушене право його клієнта (Пісного) на збереження конфіденційної інформації. До переліку такої інформації входять дані про національність, освіту, дату і місце народження, сімейний стан та домашню адресу.  Що саме з цієї «конфіденційної» інформації (більшу частину якої можна легко отримати на офіційних сайтах) не хоче оприлюднювати Пісний – залишилось незрозумілим.

Василь Пісний подав до суду на ZAXID.NET за публікацію статті «З економічною злочинністю в Україні боротиметься "Антибіотик"»,  у якій йшлося, зокрема,  про те, що у середині 90-х він провів п’ять місяців у СІЗО за підозрою у рекеті, а також про чисельну нерухомість, що належить йому і його родині.

Пісний вимагає стягнути з авторів цього журналістського розслідування 100 000 грн, а саму статтю і численні републікації видалити з інтернету. Позов високопосадовця МВС уже викликав значний резонанс серед журналістської спільноти України, в тому числі і через рекордну суму штрафу. Окрім того, Пісний у своїй позовній заяві фактично намагається обґрунтувати заборону на будь-які несанкціоновані самими ж чиновниками згадки журналістів про них.

Наступне слухання у «справі про честь та гідність Пісного» відбудеться у Франківському суді Львова 25 квітня, початок засідання о 15:30.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук