Відеоексперимент у Львові: чи легко маніпулювати дорослими

Відеоексперимент у Львові: чи легко маніпулювати дорослими

Львівські активісти зняли відеоролик про те, чи легко маніпулювати дорослими. Суть експерименту полягає у тому, що актор показував незнайомим людям фото зі словами, що це небезпечний злочинець та просив розповісти, які саме риси його обличчя про це свідчать.

В іншому випадку актор представлявся аспірантом, показував перехожим те ж саме фото і говорив, що це нобелівський лауреат з фізики. Після цього пропонував людям охарактеризувати цього чоловіка.

«Ми хотіли показати, наскільки людям властиво вірити і довіряти людині, яка користується в них певним авторитетом. Коли я представлявся аспірантом і говорив, що готую наукову роботу, то вони вірили у все, що я говорив», – розповів один із авторів ролика Віталій Пересада.

Результати так званого експерименту виявилися доволі очікуваними. Коли людям говорили, що це злочинець, вони шукали у людині на фото негативні риси, або ж відповідали, що нічого не можуть сказати про цю людину.

Коли перехожим говорили, що на фотографії видатний науковець, то вони, закономірно, бачили у ньому тільки позитивні риси.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук