«Вікіпедія» відмовилася видаляти статтю на вимогу російської влади

СвітЛюбко Петренко, 21 серпня 201510510
«Вікіпедія» відмовилася видаляти статтю на вимогу російської влади

Популярний інтернет-ресурс «Вікіпедія» відмовився видаляти статтю на вимогу російської Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд). Як повідомило радіо Deutsche Welle, претензії виникли до статті під назвою «Чарас».

Раніше Роскомнагляд повідомив про рішення Черноярского районного суду Астраханської області від 25 червня 2015 року про заборону поширення в РФ інформації про приготуванні наркомісткої речовини чарас. У разі відмови від видалення даних інтернет-ресурс може бути внесений до списку забороненої інформації. Роскомнагляд також залишив за собою право на повторний обшук в російському офісі «Вікіпедії» з метою виявлення заборонених матеріалів.

Як розповів виконавчий директор некомерційного партнерства «Вікімедіа РУ» (займається підтримкою «Вікіпедії» в Росії) Станіслав Козловський, «рішення про видалення статті ухвалюють учасники« Вікіпедії». За його словами, в ході обговорення більшість проголосувала проти цього заходу. При цьому він підкреслив, що після того, як яка-небудь зі статей енциклопедії привертає увагу наглядових органів, вона «дописується і уточнюється». Інформація, яка міститься у статті зараз, взята з наукових джерел і являє собою досить «академічний текст».

Говорячи про можливість повного блокування «Вікіпедії», Козловський звернув увагу, що досі Роскомнагляд «не дозволяв собі публічних погроз». «Мабуть, вони ухвалили рішення блокувати «Вікіпедію», - сказав він. Козловський зазначив, що у разі блокування «Вікіпедія» буде пояснювати читачам, як обійти заборону. Він нагадав, що статті ресурсу блокуються і владою інших країн, зокрема Китаю, Ірану та Саудівської Аравії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук