Виконком Львівської міськради затвердив правила в’їзду в пішохідну зону

СуспільствоІрина Знась, 5 грудня 20148940
Виконком Львівської міськради затвердив правила в’їзду в пішохідну зону
фото ZAXID.NET

Виконком Львівської міськради під час засідання 5 грудня затвердив положення про порядок регламентованого в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста Львова, обмеженої пр. Свободи, пл. Торговою, пл. Данила Галицького, вул. Підвальною та вул. Валовою.

Відповідно до положення, право на в’їзд у час з 10:30 до 23:00 матиме транспорт, який належатиме до однієї із п’яти визначених документом категорій.

Як розповів позаштатний радник міського голови Львова з питань розвитку велосипедної інфраструктури Олег Шмід, на практиці положення працює вже давно, однак зараз зібрано і затверджено всі основні пункти. Таким чином транспорт, який матиме право на в’їзд у пішохідну зону впродовж дня поділили на п’ять категорій – А, Б, В, Г і Д.

До категорії «А» належать трамваї та туристично-атракційний транспорт, як-от чудо-поїзд. Їхній в’їзд регулюється відеооператором або проксімітікарткою для трамваїв.

До категорії «Б» зарахували спецтранспорт, неповносправних водіїв, інкасаторів, автомобілі комунальних підприємств та настоятелів храмів, які розташовані в пішохідній зоні. Водії цієї категорії також не потребуватимуть спеціальних дозволів, а їхній в’їзд контролюватиметься відеоператором або через голосовий зв’язок.

«До прикладу, інкасатор може заїжджати в пішохідну зону тільки якщо він їде в банк, який там знаходиться. Їздити транзитом через пішохідну зону таким машинам не можна», – зауважив Шмід.

Мешканців, які проживають у пішохідній зоні, віднесли до категорії «В». Вони матимуть право на в’їзд у зону в будь-який час на підставі спеціального посвідчення, виданого Галицькою райадміністрацією, та при автоматичному зчитуванні номерів відеореєстратором. Тобто автомобілі усіх мешканців зони будуть внесені до спеціального реєстру, і саме він буде підставою для пропуску транспортного засобу в межі пішохідної зони. При цьому паркуватись вони зможуть лише у визначених місцях. Для цього на периферійних вулицях пішохідної зони облаштовано вісім спеціальних парковок на 84 місця.

«Обмеження діє в денний час, до 23:00. А вночі мешканці зони зможуть припаркувати свої автомобілі у будь-якому дозволеному правилами місці», – зауважив Олег Шмід.

Натомість експедитори, які привозять товари у торгівельні точки в центральній частині, зможуть без перешкод в’їздити в зону лише з 23:00 до 10:30. Їх у положенні віднесли до категорії «Г».

Також в положенні передбачено отримання дозволу на разовий в’їзд в пішохідну зону, яку умовно назвали категорією «Д».

«Якщо людина робить ремонт, їй же треба доставити будматеріали або вивезти сміття. Також бувають різні заходи, приїздять делегації, і ці автомобілі теж мають регламентовано в’їжджати в центральну частину», – додав Шмід.

Для того, щоб отримати право на разовий в’їзд, потрібно подати заяву на ім’я начальника муніципальної дружини з обґрунтуванням причини в’їзду, копію паспорта громадянина та документи, що засвідчують право власності або оренди приміщення у пішохідній зоні історичної частини міста.

Зазначимо, що до цього часу регулювання і обмеження руху в пішохідній зоні здійснювалось на підставі встановлених дорожніх знаків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук