Віце-спікерка польського Сейму пообіцяла, що Польща не видаватиме ветерана АТО Мазура Росії

СвітАндрій Стець, 10 листопада5501

Віце-спікерка польського Сейму Малгожата Госевська заявила, що Польща не видаватиме затриманого ветерана АТО Ігоря Мазура Росії. Про це Госевська повідомила у Facebook ввечері, 9 листопада.

За її словами Польща не буде передавати українського активіста Ігоря Мазура Росії, але йому доведеться пройти за стандартною процедурою через розгляд ордера Інтерполу в суді 12 листопада.

«Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Польщею міжнародних угод та зобов'язань. Цивільний активіст і ветеран війни на Донбасі, в Грузії і Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами в реєстр затримань Інтерполу. Це наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти», написала Госевська.

Вона пообіцяла, що польська влада і суди ретельно розслідують цю справу.

«Я зі свого боку допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура проти російських звинувачень», – запевнила Госевська.

Як інформував ZAXID.NET, 9 листопада у Польщі за запитом Росії затримано заступника голови УНА-УНСО, співробітника секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ігоря Мазура.

Консул України в Любліні Юрій Кучерявий зустрівся із затриманим Ігорем Мазуром та заявив, що питання екстрадиції заступника голови УНА-УНСО до Росії вирішуватиме польський суд.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав затримання у Польщі ветерана АТО Ігоря Мазура грубим порушенням росіянами статуту та правил Інтерполу.

Ввечері 9 листопада у Києві під польським посольством відбулася акція на підтримку затриманого у Польщі ветерана АТО та активіста Ігоря Мазура на позивний «Тополя».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук