Війна за герб
Економіка

Війна за герб

Волинська облрада судиться з львівським заводом «Гетьман» через герб області на пляшках з горілкою

О.Г., 8 червня 2015 0
фото Волинські новини

Волинська обласна рада позивалась до львівського виробника ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Гетьман», аби вони прибрали з етикеток на пляшках з горілкою герб Волинської області, утім програла у першій інстанції.

Як свідчить рішення Господарського суду Львівської області від 25 травня, Волинська облрада у суді стверджувала, що «Гетьман», який виготовляє горілку на замовлення івано-франківської фірми «Галичина-Табак», неправомірно використовує герб області на етикетках.

Згідно з рішенням ради, юридичні та фізичні особи мають право використовувати затверджені зображення герба та прапора Волинської області з метою національно-патріотичного виховання молоді і формування національної свідомості громадян без надання дозволів. Утім, у разі використання символіки з комерційною метою, фірми повинні отримувати такий дозвіл. «Гетьман» і «Галичина-Табак» від Волинської облради дозволу не отримували.

Водночас суд встановив, що «Гетьман» на підставі ліцензійних договорів використовує знак для товарів і послуг та промисловий зразок на етикетку, де міститься герб.

Патент на етикетку

Власниками свідоцтва та патенту, написано в рішенні, є Антон Сухомлин та Віталіна Грушицька. До слова, 99% ТОВ «Галичина-Табак» належить Любові Сухомлин.

Враховуючи, що свідоцтво й патент є чинними, а «Гетьман» користується ними правомірно, суд відмовив у забороні використання герба та знищенні наявних етикеток для горілки.

На це рішення облрада може подати апеляційну скаргу. Якщо ж не зробить цього, то воно вступить у законну силу.

Значно кращий спосіб для Волинської облради прибрати герб з пляшок – це скасувати видані Державною службою інтелектуальної власності свідоцтво та патент.

І хоча суд у даній справі не став на бік облради, за повідомленням ЗМІ, у квітні цього року АМКУ оштрафував  ТОВ «Галичина-Табак» на ₴34 тис. за неправомірне використання на етикетках герба Волинської області.

ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Гетьман» належить Михайло Новаку, Зої Данилюк, Ігорю Гефтару, а також двом компаніям з Кіпру, які мають 94% у статутному фонді, «Ламстіф комершил лимитед» і «Лопетр лімітед». Екс-регіонал, депутат Львівської облради Ігор Баляш  не приховує, що саме він контролює цей завод.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук