Влада хоче стягувати з усього імпорту, окрім життєво важливого, додатковий збір
Уряд України пропонує ввести на 12 місяців, починаючи з 1 січня 2015 р., додатковий імпортний збір для стабілізації платіжного балансу країни в розмірі 5-10%, за винятком життєво необхідних товарів.
Відповідні законопроекти «Про стабілізацію платіжного балансу України» (№156) і «Про внесення змін до Митного кодексу України» (№1563) Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді в ніч на вівторок, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Згідно з ними, імпорт продовольчих товарів (товарні групи 1-24, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) пропонується обкладати додатковим збором 10%, інші товари (групи 25-97) – за ставкою 5%.
Окрім того, ставку 10% уряд має запровадити для товарів, які громадяни ввозять на територію України.
Від додаткового збору уряд пропонує звільнити життєво необхідні товари, до яких він відніс: природний газ, енергетичне вугілля, паливо для АЕС, нафту і нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарну допомогу.
У пояснювальній записці уряд зазначає, що введення такого тимчасового імпортного збору відповідає положенню Світової організації торгівлі (СОТ), оскільки платіжний баланс України істотно погіршився.
Вчора після засідання уряду його очільник Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін зареєстрував і скерував на розгляд парламенту близько сорока «реформаторських» законопроектів.