Волинець: Аби зберегти видобуток вугілля хоча б на поточному рівні, треба ₴5 млрд

Економіка29 липня 2016, 19:35 350 1

Через літню спеку в Україні зросло споживання електрики, та виявилось, що вугілля на її виробництво бракує. При чому якщо досі ми мали дефіцит в основному антрациту (через те, що більшість шахт розташовані у зоні АТО), то на сьогодні уже почало бракувати і вугілля газової групи. Газове вугілля видобувають у Львівсько-Волинському басейні та на Західному Донбасі, тобто у цілком стабільних регіонах. Та через відсутність інвестицій та величезні борги ці шахти уже в такому стані, що не можуть навіть підтримувати видобуток на рівні 2013-2014-го року, не кажучи уже про нарощення обсягів виробництва.

«Шахти, які підконтрольні українській владі, здатні наростити свої потужності. Якби були виділені гроші на оснащення лав, то зараз можна було б зарядити шість лав, сказав голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець. Це як поле: спочатку треба його зорати, посіяти, а потім можна збирати урожай. Так і шахта працює: підготували площу, зібрали вугілля, підготували площі зібрали. Якби була підтримка на рівні 5 мільярдів гривень, можна було б говорити, що можна утримати ситуацію на поточному рівні. Про будівництво нових шахт не йдеться ніхто не виділить 25-30 мільярдів гривень на будівництво шахти».

Однак коштів ані на проходку нових лав, ані на заміну обладнання ніхто не поспішає виділяти. А зарплатні борги у галузі, за даними НПГУ, перевищили 500 мільйонів гривень. Через відсутність державної підтримки та незбалансовану ціну на вугілля, до банкрутства доведені навіть порівняно молоді (за українськими мірками) копальні. Тобто шахти, збудовані 35-40 років тому, які мають балансові запаси по 100 мільйонів тонн.

«Може так статись, що з настанням холодів наші шахти не здатні будуть видавати вугілля на гора, бо проходка не ведеться, забої не оснащуються, бо кошти не виділяються, не виділяються інвестиції», сказав Михайло Волинець. Експерт визнає ті шахти, які опинились у приватній власності, нині у значно кращому стані, ніж державні, адже приватні власники, особливо, якщо це великі корпорації, виділяли кошти на модернізацію та підтримку копалень у належному стані. Тим часом, за оцінкою Волинця, щонайменше 25% коштів, які виділяють з бюджету державним копальням, з'їдає корупція. «Якби не було страйків шахтарів, то ці шахти уже були б доведені до зупинки», підсумував Волинець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук