Зеленський ветував новий Виборчий кодекс, прийнятий попередньою Верховною Радою

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на проект виборчого кодексу N0978, свідчить інформація на сторінці законопроекту.

«Кодекс, що надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни до виборчого законодавства, спрямовані на його удосконалення, не узгоджуються із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації й організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур», – пояснив Зеленський.

Він зауважив, що кодекс декларує модель виборчої системи, спрямованої на скасування мажоритарної складової виборів та запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками. При цьому президент зауважив, що аналіз положень кодексу, якими визначається порядок застосування виборчої квоти, розподілу депутатських мандатів і визначення обраних кандидатів у виборчому регіоні та у загальнодержавному виборчому окрузі дає підстави для висновку про фактичне збереження складової, характерної для пропорційної виборчої системи із закритими списками.

Також Зеленському не сподобалося, що кодекс не регулює питань виборів голів міст з населенням 90 тис. людей і більше.

Повний список зауважень президента до Виборчого кодексу можна прочитати тут.

Верховна Рада 8-го скликання ухвалила новий Виборчий кодекс 11 липня.

Більше про нього читайте у нашому матеріалі.

Наразі документ повернуто на розгляд Верховної Ради з вето президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук