Володимир Зеленський відреагував на петицію з вимогою відставки Авакова

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про негайне відсторонення від виконання службових обов'язків з подальшим звільненням з посади міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Відповідь опубліковано на офіційному сайті петицій до президента.

Зокрема, президент зазначив, що звільнення голови МВС належить до повноважень Верховної Ради.

«Звільнення з посади міністра внутрішніх справ України, згідно з Конституцією України, здійснюється за поданням прем'єр-міністра України і належить до повноважень Верховної Ради України», - сказано у відповіді.

Відповідно до вимог закону, член Кабінету Міністрів може бути звільнений з посади Радою шляхом прийняття відставки члена уряду за поданою ним заявою про відставку, за поданням прем'єр-міністра України і з власної ініціативи. Відсторонення від посади і/або звільнення з посад посадових осіб президентом можливе стосовно тих осіб, яких він призначає.

«З огляду на конституційні засади поділу державної влади та правового порядку в Україні, законодавчо визначені підстави для участі президента України в усуненні з посади і прийнятті рішення про звільнення з посади міністра внутрішніх справ України поки що відсутні», - підсумував президент.

Зазначимо, петиція про відставку Авакова набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів за кілька днів на початку червня. Сам міністр заявив, що не має наміру подавати у відставку. Її автори вказували, що причиною даної петиції є «імітація і провал реформи поліції, неспроможність довести до кінця резонансні розслідування, корупційні скандали з родичами та заступниками — і останньою краплею стало вбивство двома співробітниками поліції 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі-Хмельницькому».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук