Володимир Зеленський заявив про вимогу повноправного членства України в ЄС

«Східне партнерство» корисне, якщо наближає Україну до членства в ЄС, вважає президент

Президент Володимир Зеленський заявив, що «Східне партнерство» корисне для України в тому випадку, якщо наближає її до членства в Євросоюзі. Про це він заявив на конференції лідерів «Східного партнерства», йдеться в повідомленні Офісу президента у четвер, 18 червня.

«Східне партнерство не повинно обмежувати амбіції партнерів. Комусь достатньо політичного діалогу, комусь – стратегічного партнерства з ЄС, хтось прагне інтеграції в спільний ринок на основі «чотирьох свобод», а хтось, як Україна, вимагає повноправного членства в ЄС», – заявив президент.

Він наголосив, що спочатку метою була ініціатива побудови спільноти Євросоюзу з партнерами, які поділяють європейські цінності. Однак перевагою такого об'єднання, на його думку, повинні користуватися всі громадяни країн-учасниць.

Президент висловив упевненість у можливості спільно подолати виклики сьогодення, зокрема наслідки пандемії коронавірусу, за допомогою поглиблення інтеграції та збільшення координації між країнами.

«Ця зустріч – прекрасна нагода обговорити подальшу співпрацю задля виходу з поточної кризи та подолання подібних викликів у майбутньому. Перед нами стоять дуже непрості завдання: захистити життя та здоров’я громадян, відновити міжлюдські та ділові контакти, вивести економіку з кризової траєкторії», – зазначив Зеленський.

Президент подякував Євросоюзу за підтримку, зокрема за нову програму макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро, яка є важливою та своєчасною.

За його словами, Україна розраховує на співпрацю у закупівлі вакцини проти Covid-19, щойно вона буде виготовлена.

Довідково:

Східне партнерство – це проект ЄС, членами якого є шість країн колишнього СРСР - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна. Він був створений з метою розвитку інтеграційних зв'язків між Євросоюзом і цими державами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук