Волонтерські проблеми з е-декларуванням

БлогиОлександр Ганущин , 23 травня 2017 551
Олександр Ганущин
Голова Львівської обласної ради

Так інколи буває: коли робиш добрі справи – не забувай почитувати і виконувати чинне законодавство. У тому числі Закон України «Про запобігання корупції».

Як починаються волонтерські проблеми…

Акція #еДесятина, запропонована знайомими київськими волонтерами, торік у листопаді, була задумана правильно. Нагадую, е-декларантам, а до них, відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції», було включено і мене, було запропоновано поділитися на потреби армії. І хоча наші з дружиною статки вочевидь різняться з адресатами «листів щастя» від «Повернись живим» - було вирішено цю акцію підтримати. Зрештою, з часу початку російсько-української війни, ми постійно підтримуємо наших військових, але тут не про це.

Тож, під час однієї із поїздок на передову, до Героїв з 24-ї ОМБР, з’ясовуючи найбільшу потребу для підрозділів на самому «передку», комбат одного із батальйонів бригади розповів про потребу в автомобілі… Повернувшись додому, ми обговорили в колі родини це питання і процес купівлі машини з подальшою передачею її на 1 бат 24-ї ОМБР, було запущено.

Торік, 17 листопада, після довгих пошуків в інтернеті у Польщі було закуплено Mitsubishi Shogun 1996 року випуску у громадянина Великої Британії. Далі було трохи труднощів з переправленням машини, в тому числі дрібний ремонт на польському боці, який виконувався дистанційно і забрав два тижні, упродовж яких документи на авто пробули за кордоном. Пізніше, вже 3 грудня того ж 2016 року, машина була передана до волонтерської групи ГО «Народна Самооборона Львівщини». Ще з десяток днів знадобилося для підготовки документів і проходження комісії про визнання її гуманітарним вантажем, відтак її розмитнення. Для тих, хто займався подібними питаннями – темпи дуже навіть пристойні.

Потім – остаточний ремонт на українському боці, і, поїздка на передову з остаточною, офіційною передачею її для потреб «двадцятьчетвірки». Вже пізніше, у 2017, були ще вливання у її ремонт, але то вже інша пісня. Така ж, як і про те, що машин переданих мною власним коштом за час війни на мені «висить» три (ще одна вичерпала ресурс і перетворилася на металобрухт), і яким також доводиться регулярно допомагати із ремонтом.

Як би там не було, машина Mitsubishi Shogun 1996 року була в офіційному порядку передана для потреб одного із батальйонів 24-ї бригади наприкінці минулого року. З’ясовував перед написанням блогу - Слава Богу успішно працює і виконує бойові завдання.

Схід. Грудень 2016 року. Передали 24 ОМБР такий потрібний їм автомобіль

Проте очевидно, що ЗУ «Про запобігання корупції» слід було читати ретельніше. Тоді б, незважаючи на логістичні проблеми з перегоном машини і документів на неї, норма ст. 52 була б виконана. А саме – в межах 10 днів, навіть самі-самі волонтери, які підпадають під дію ст. 3 «Суб’єкти, на яких поширюється дія цього Закону» повинні вказувати про суттєві зміни у майновому стані, на сайті НАЗК. Це якщо він (майновий стан) змінився на 68900 грн (станом на 1 січня 2016 року) чи на 80000 грн. (станом на 1 січня 2017 року).

Спроби виконати цю норму Закону мною зроблені, проте: а) хронічні проблеми з сайтом НАЗК; б) зайнятість наприкінці минулого року – не дали це зробити у визначений термін. Важливішою видавалося довести до пуття власне сам автотранспорт для передачі військовим, пройти всі «кола» для визнання його гуманітарним вантажем, і, власне, передати в офіційному режимі. Так що, слід очевидно покаятися – терміни передбачені ст. 52 таки вийшли порушені. За що в принципі, передбачена адміністративна відповідальність після рішення суду. Ну, і переживемо ми якось це питання, головне – щоб машина свою функцію виконувала.

Цей блог пишу для всіх своїх колег депутатів, які також здають е-декларації (на всіх поширюється) - врахуйте це і не жартуйте із термінами в 10 днів. Закони слід виконувати! Навіть тоді, коли важливішими видаються інші речі, – ми ж правову державу будуємо, і саме її захищають наші Герої на Сході.

Поскриптум

Якось, коли у далекому 2014 році волонтерському товаристві обговорювали тему збору коштів для потреб армії на карткові рахунки приватних осіб, торкалися питання що коли-небудь знайдуться ті, хто порушить питання не стільки звітності за отримані фінанси (з цим у справжніх волонтерів якраз все гаразд), – скільки – сплати податків. Бо, власне з усіх пожертв отриманих на карткові рахунки, фіскальні та інші органи можуть поставити питання про сплату 1,5 % військового збору і 17 % податку на доходи фізичних осіб… Ну, наразі, сподіваюся, до цього не дійде…

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук