ВООЗ виключила вірус Зіка з переліку міжнародних загроз

СвітЮлія Поліковська, 19 листопада 20161640
ВООЗ виключила вірус Зіка з переліку міжнародних загроз

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про закінчення режиму надзвичайного стану, введеного в лютому 2016 року через спалах вірусу Зіка. Про це повідомило ВВС, посилаючись на заяву Організації.

У ВООЗ визнали, що для боротьби з вірусом більш розумним буде довгостроковий підхід.

«Вірус Зіка і пов’язані з ним наслідки залишаються серйозною проблемою громадської охорони здоров’я, що вимагає інтенсивних дій, але більше він не є надзвичайною ситуацією світового значення. Ми не знижуємо значимість Зіка, поміщаючи його у програму більш довгострокової роботи. Ми говоримо, що вірус Зіка нікуди не подінеться», – зазачив представник ВООЗ, повідомило агентство Reuters.

Нагадаємо, вірус Зіка виявили у 65 країнах світу. При цьому у близько 80% заражених хвороба ніяк себе не проявляє, що сильно ускладнює своєчасну діагностику.

Вірус Зіка небезпечний в основному для вагітних жінок, тому що викликає синдром мікроцефалії у новонароджених: діти народжуються з дуже маленькими головами і часто з дефектами розвитку мозку.

В першу чергу від вірусу постраждали країни Латинської Америки. У Бразилії він уже привів до серйозного зростання числа дітей, народжених з мікроцефалією.

Вакцини від вірусу наразі не існує.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук