Запровадження воєнного стану в окремих областях підтримала лише третина українців

Більшість людей вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням

Чимало українців переконані, що воєнний стан був потрібний 2014 року після нападу на Крим та Донбас

Рішення президента України та Верховної Ради про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях підтримують лише третина українців, не підтримують – майже 60%. Такі дані вивчення громадської думки оприлюднила соціологічна група «Рейтинг».

Зокрема, частина тих, хто не підтримує воєнний стан або скоріше не підтримує становить разом 58%, натомість тих, хто цілковито за нього або частково підтримує є 33%. Водночас 9% не визначились зі ставленням до воєнного стану.

Рішення про запровадження воєнного стану підтримує лише половина з тих, хто вважає Росію агресором. Такий крок переважно більше підтримують мешканці Західної (44%) та Центральної (39%) України, менше – на півдні (24%), найменше – на сході (14%). Серед респондентів, які спілкуються вдома українською 45% підтримують воєнний стан, російською – 17%; дещо більше підтримують чоловіки (38%), ніж жінки (28%).

Водночас, більшість опитаних (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням, і переконані, що його потрібно було запроваджувати ще 2014 року після окупації Криму та початку воєнних дій на Донбасі.

Водночас лише 31% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану допоможе покращити обороноздатність країни.

Інфографіка групи «Рейтинг»

Рішення запровадити воєнний стан на 60 днів і по всій території України підтримують лише 14%, не підтримують – 76%.

Майже дві третини опитаних вважають, що найімовірніше президент Петро Порошенко хотів запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів, аби перенести президентські вибори.

При цьому, більшість вважають, що запровадження воєнного стану приверне увагу світової громадськості до україно-російського конфлікту (60% опитаних) та сприятиме запровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%).

Загалом, 22% оцінюють ймовірність наземного повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 29% - як середню, 17% - як низьку. Кожен п’ятий вважає, що немає жодної загрози, кожен десятий не визначився. Вищий рівень загрози вторгнення бачать респонденти на заході та в центрі країни, нижче – на півдні та сході.

У «Рейтингу» зазначили, що опитування провели серед населення України від 18 років і старші, у ньому взяли участь 2000 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 4-10 грудня 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук