93% росіян схвалили напад своїх військ на кораблі ВМСУ в Чорному морі, – опитування

Населення держави-агресора вкотре звинувачує Україну в провокаціях

СвітКатерина Чурилова, 5 грудня 20185072
Більшість росіян підтримали військову атаку на українські кораблі поблизу Керченської протоки

87% росіян знають про інцидент у Керченській протоці, коли представники російських окупаційних сил атакували українські кораблі, і 93% громадян РФ підтримують дії російських військових під час нападу на ВМС України. Про це свідчать результати опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки.

«Абсолютна більшість опитаних (93%) вважають блокування російськими прикордонниками проходу українських судів правильним», – зазначили російські соціологи.

При цьому 79% росіян впевнені, що подія була спланованою провокацією з боку української влади.

Також у коментарі до дослідження зазначено, що 30% вважають, що головною метою «провокації» було утримання влади в руках Петра Порошенка.

«Кожен п’ятий (19%) вважає, що провокацію здійснили спеціально для розв’язання війни між Росією і Україною або для створення чергового приводу, щоб звинуватити Росію в агресії (17%)», – йдеться в результатах опитування.

Водночас тільки 7% росіян вважають, що українська влада не намагалася спровокувати конфлікту.

При цьому повідомляється, що 43% громадян РФ впевнені, що в майбутньому Росія і Україна відновлять дружні, союзницькі відносини або хоча б нормалізують їх (34%). Також 16% росіян вважають малоймовірним сценарій погіршення відносин між Україною і РФ.

Водночас в центрі зазначили, що погляди росіян щодо війни з Україною «сформувалися досить давно і поки не змінюються незалежно від того, як розвивається ситуація в економіці і соціальній сфері».

Опитування у РФ провели 27 листопада 2018 року, у ньому взяли участь у віці від 18 років. Метод опитування – телефонне інтерв'ю серед 1600 респондентів. Для цієї вибірки похибка не перевищує 2,5%.

Нагадаємо, російські окупаційні сили 25 листопада поблизу Керченської протоки здійснили збройну атаку на три кораблі ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок нападу були затримані 24 українські моряки, троє з них дістали поранення. Наразі вони перебувають у двох СІЗО у Москві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук