Вперше в історії ЦВК може не встигнути вчасно оголосити результати виборів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 7 листопада 20141290

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський не виключає, що через ситуацію у 59-й окружній комісії ЦВК не зможе встановити офіційні результати позачергових парламентських виборів за партійними списками у відведені законом терміни - до 10 листопада.

Про це йшлося на зустрічі Охендовського з делегацією БДІПЛ/ОБСЄ на чолі із заступником місії зі спостереження за парламентськими виборами 26 жовтня в Україні Штефаном Краузе, повідомляє прес-служба ЦВК.

«Доки не буде складено протокол окружної комісії (округу №59) про підсумки голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах цього округу, ЦВК може бути позбавлена можливості встановити результати виборів у всій країні», – заявив керівник ЦВК.

  1. «Ось така ціна військово-політичних провокацій за підсумками голосування в 59-му окрузі. На жаль, наразі ми не можемо упевнено виключати ситуацію, яка може статися уперше в історії українських виборів, коли у встановлений законом термін – 10 листопада – комісія не матиме підстав і можливості встановити й оголосити результати виборів у багатомандатному загальнодержавному окрузі», – констатував М.Охендовський.

Голова ЦВК нагадав, що дев’ять членів 59-го окружкому вранці в суботу, 1 листопада, прибули до Києва з протоколами дільничних виборчих комісій, які містили низку помилок і неточностей. Протоколи було невідкладно повернено окружкому.

«Може виникнути необхідність повторного підрахунку голосів виборців на окремих виборчих дільницях округу №59. Зрозуміло, що це стане можливим лише за умови нормальної та безпечної роботи членів окружної комісії. Зрозуміло, що підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі та результати таких виборів в окрузі не можуть бути встановлені без здійснення всіх необхідних передбачених законом процедур», – пояснив він.

«Ми цілком розуміємо, що це може кваліфікуватися як бездіяльність Центральної виборчої комісії. Однак, з іншого боку, ми в жодному разі не допустимо ігнорування голосів виборців, які були законно віддані за кандидатів від політичних партій, незалежно від їхніх назв», – наголосив М.Охендовський

При цьому він зазначив, що це найгірший із можливих сценаріїв.

«Сподіваюся, що його вдасться уникнути. І ті люди, які зараз блокують роботу окружної комісії, вважаючи себе патріотами України, нарешті, зрозуміють, що насправді вони здійснюють абсолютно антидержавні та антиукраїнські дії і припинять їх, давши можливість окружній виборчій комісії встановити підсумки голосування в окрузі №59 і за партійними списками, і за кандидатів в одномандатному виборчому окрузі у встановлений законом термін», – сказав М.Охендовський.

Як повідомляв ZAXID.NET, ОВК №59 тривалий час піддавалася блокуванню. Однак у ніч на п'ятницю комісія змогла ввести в систему «Вибори» Центральної виборчої комісії дані оброблення протоколів шести дільничних виборчих комісій з 19, які залишалися. станом на 9:00 п'ятниці залишаються не введеними дані протоколів 12 дільничних комісій за підсумками голосування у багатомандатному окрузі та 13 – в одномандатному.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук