ВР планує звернутися до Порошенка щодо введення воєнного стану на Донбасі

Верховна Рада України обговорює доцільність прийняття звернення до президента України Петра Порошенка у зв'язку з подіями на сході України. В ньому пропонується главі держави ввести військовий стан на території Донецької та Луганської областей.

Крім цього, ВР має намір під час перерви доопрацювати і винести звернення на голосування, інформує Інтерфакс-Україна.

Після обговорення положення постанови про звернення Верховної Ради України до Порошенка у зв'язку з подіями на сході України, під час якого парламентарії внесли ряд коригувань та ініціатив, спікер парламенту Олександр Турчинов виніс на голосування відповідний проект постанови, однак за його прийняття в першому читанні проголосувало лише 218 парламентаріїв.

У зв'язку з цим, за словами Турчинова, законодавча ініціатива буде доопрацьована і винесена на голосування після перерви.

Зазначається, що у проекті постанови, запропонованому і оприлюдненому у вівторок, 17 червня, на сайті Верховної Ради, парламент пропонує президенту підписати указ про введення військового стану на території Донецької та Луганської областей, що дозволить вжити адекватних заходів для завершення військового конфлікту.

Крім цього, ВР пропонує  Порошенкові на час військового стану очолити ставку верховного головнокомандувача. Також пропонується повністю перекрити державний кордон України з Росією. Передбачається, що це зроблять за допомогою сил і ресурсів Міністерства оборони України.

Також Верховна Рада пропонує президентові ініціювати проведення консультацій про ведення візового режиму з РФ і негайно припинити з нею співпрацю у військовій сфері з як з країною –агресором.

«Парламент також пропонує главі держави негайно визначитися з кандидатурами на посаду керівника міністра оборони України, міністра закордонних справ України та голови Служби безпеки України, які є ключовими у військовому конфлікті, і внести до Верховної Ради подання про призначення цих кандидатур», – йдеться у повідомленні.

Видання також зазначає, що нардепи вимагають негайно заслухати у парламенті в присутності Порошенка звіт керівників СБУ і Антитерористичного центру при СБУ про ситуацію в зоні проведення антитерористичної операції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук