«Я сьогодні можу вийти та подивитись в очі кожному львів’янину»

Відеозвернення Андрія Садового

СуспільствоАК, 23 червня 2017263837

Міський голова Львова Андрій Садовий у своєму традиційному п’ятничному відеозверненні до львів’ян прокоментував останні події щодо міста та ситуації зі сміттям.

«Екологічна ситуація в окремих районах міста залишається критичною. Не зважаючи на те, що ми кожного дня намагаємось знаходити можливості для вивезення ТПВ, цього не достатньо. Більшість полігонів залишаються заблокованими.

Тим часом в четвер я отримав офіційного листа від голови Львівської облдержадміністрації, в якому намісник Президента озвучив вимоги центральної влади, за яких сміттєву блокаду міста буде знято на тривалий період.

Цей ультиматум – це цілком нова сторінка в історії Львова, коли представник української держави фактично вимагає відкуп від міста.

Навряд чи ми могли уявити собі подібне у всі ті моменти, коли Львів ставав на захист країни.

Зокрема, від Львова вимагають сплати 300 млн грн щороку та передати під контроль губернатора управління побутовими відходами.

Ось моя офіційна позиція: якщо єдиною можливістю, аби припинити облогу, уникнути екологічної катастрофи, епідемій, хвороб, є такий відкуп – я не маю аргументів, аби не йти на це. Я обраний громадою, аби дбати за життя і здоров’я людей.

Бо цей ультиматум не мені. Цей ультиматум всім мешканцям Львова, дорослим, дітям, старшим людям. Я свідомий, що якщо ми його відкинемо, то почнеться новий виток блокади, адже цинізму її організаторів нема меж.

Я запропонував сьогодні головам фракцій Львівської міської ради виконати частину вимог центральної влади та розпочати підготовку проектів ухвали на сесію міської ради.

В свою чергу, ми вимагаємо, аби гарантом виконання цієї угоди виступив Уряд України.

Лише одну вимогу з озвученого ультиматуму Львову я виконати не зможу. Від мене вимагають, цитую, «не переводити проблему в політичну площину». Я так розумію, що дехто, користуючись нагодою, вирішив встановити цензуру і заставити мене мовчати.

Так от. Право говорити те, що я думаю, як міський голова, як громадянин, дано мені Конституцією України. І якщо я вважаю, що державні органи влади організували облогу, поставили місто на межу виживання, а тепер, як класичні рекетири, вимагають відкупу, то я так і буду всім говорити. І ніхто цього права у мене не забере.

І насамкінець. Ми зараз пишемо чергову сторінку в історії Львова. Кожен діє так, як йому дозволяє його совість та виховання. Я сьогодні можу вийти та подивитись в очі кожному львів’янину, визнати свої помилки та чітко пояснити всі свої дії.

І в одному організатори блокади таки помилились. Так, їм вдалось створити нам серйозні інфраструктурні проблеми та змусити нас піти на відкуп. Але зламати нашу волю – це вам, панове можновладці, не по зубах».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук