Як запрограмувати школяра на успіх
2020-й рік яскраво продемонстрував, як стрімко змінюється наш світ. Це стосується багатьох сфер нашого життя. І надзвичайно важливо вловити ці зміни та адаптуватись під нові запити.
Наскільки наші діти готові до викликів майбутнього?
Чи зможуть вони пристосуватися та реалізувати себе в нових реаліях?
Як запрограмувати дитину на успіх?
І, зрештою, якою має бути якісна сучасна освіта?
Фахівці з Львівської Академії СТАРТ_ІТ, яка знаходиться у Бізнес-центрі «Технопарк» на вулиці Федьковича, 60А, наводять наступні 5 навичок, якими за версією компанії Microsoft повинна оволодіти сучасна дитина, щоб успішно реалізувати себе в дорослому житті:
• крос-культурна компетентність;
• обчислювальне мислення;
• знання нових медіа;
• крос-дисциплінарні знання;
• віртуальна колаборація.
Сучасні школярі – це те саме покоління Z, яке росте зі смартфоном в руках. Діти нового часу, для яких працювати з додатками на телефоні чи обмінюватися даними з хмарних сховищ – це норма. Обсяг інформації навколо нас насправді вражає. І все менше і менше залишається у світі речей, яким не вчать у своїх каналах на YouTube ті чи інші блогери.
Грати на гітарі, збирати меблі, редагувати відео – це лише кілька прикладів контенту, який доступний будь-якій дитині після кількох дотиків пальцем до екрану смартфона.
Але чи достатньо лише цих знань для успіху?
ОСВІТА З ПРИЦІЛОМ НА МАЙБУТНЄ
Головне завдання сучасної школи – навчити дітей здобувати практичні навички та вміти застосовувати їх у реальному житті. Серед масиву інформації обирати ту, яка необхідна для фахового розвитку, для набуття тих компетенцій, які роблять людину затребуваною та конкурентно-здатною на ринку праці.
Саме тому в СТАРТ_ІТ розроблені програми для школярів 8-16 років, які окрім комп’ютерних навичок Technical Skills включають в себе засвоєння Soft Skills, Business Skills та English in IT.
Якісна подача інформації фахівцями ІТ-компаній у доступній проєктній формі, відпрацювання навичок на практиці – створення та демонстрація школярами власних ІТ-проєктів на батьківських зборах, індивідуальний підхід до кожного учня у групах до 10 осіб, контроль за якістю навчального процесу (он-лайн доступ батьків в аудиторії та оцінка слухачами Академії своїх викладачів) – так коротко можна описати інноваційний навчальний процес у Львівській Академії СТАРТ_ІТ.
Навчальний процес адаптований під вікову категорію учнів та складається з 4-х освітніх рівнів:
1. І-й освітній рівень
Підготовчий курс «Цікава інформатика» для 8-9 років
Включає в себе 5 технічних модулів– «Початкова комп'ютерна підготовка», «Інтернет та електронна пошта», «Вступ до комп'ютерної графіки: 2D та 3D. Медіафайли», «Програми Microsoft Office», «Вступ до візуального програмування». Останній модуль закінчується проходженням Години коду (Hour of Code), за результатами якої випускники курси отримають Міжнародний сертифікат від Code.org та Minecraft Education Edition .
Також в процесі навчання діти вчаться спілкуванню у колективі, виступам перед аудиторією та роботі в команді, розвиваючи таким чином навички Soft Skills. Для учнів на постійній основі працює English Speaking Club, де діти засвоюють комп’ютерну термінологію англійською мовою за обраним напрямком, та послуговуються англомовними інтерфейсами в програмному забезпеченні.
2. IІ-й освітній рівень
Курс «Базова комп'ютерна підготовка» для 10-11 років
Включає в себе 7 технічних модулів – «Принципи функціонування ПК», «Основи комп'ютерної графіки (з використанням Adobe Photoshop)», «Візуальне програмування у середовищі Scratch (вступ до програмування)», «Створення web-сторінок», «Художнє цифрове фото», «Основи 3D-графіки у середовищі Blender», «Основи робототехніки (на базі Arduino)».
В рамках розвитку Soft Skills учні візьмуть участь у комплексному циклі з 11 тренінгів, які спрямовані на розвиток пам’яті, творчого та логічного мислення, власного сприйняття в процесі дорослішання. Починаючи з цього рівня, учні здобувають навички Business Skills, створють презентаційні ролики та командні проєкти. В процесі навчання учні відвідують ІТ-компані, спілкуються з досвідченими фахівцями та занурюються в атмосферу ІТ-середовища.
3. IІI-й освітній рівень
Курс «Комплексна комп'ютерна підготовка» для 12-14 років
Включає в себе 9 технічних модулів – «Основи комп'ютерної графіки растрової (Adobe Photoshop)», «Основи комп'ютерної графіки векторної (Adobe Illustrator)», «Основи інтернет-технологій та робота з інформацією», «Основи програмування (з використанням C# via .NET)», «Основи робототехніки» на платформі Arduino, «Основи веб-розробки / створення веб-сторінок», «3D графіка», «Художнє цифрове фото (вступ)», «Основи створення комп'ютерної гри на рушію Unity».
В процесі формування Soft Skills учні проходять цикл з 10 тренінгів, на яких вони навчаються тайм-менджменту, продуктивній роботі в команді та розглядають кейси ефективної конфліктної комунікації. Останній тренінг – Метод капелюхів «Як монетизувати набуті ІТ-компетенції» є спільним для випускників та батьків. Для розвитку Business Skills учні проходять тренінги з управління проєктами, основ маркетингу, та підготовки власного резюме. А також створюють презентаційний ролик власного проєкту із застосуванням технології VideoScribing та відвідують міжнародні ІТ-компанії.
4. ІV-й освітній рівень
Курс «Професійна комп'ютерна підготовка» для 14-16 років
Включає в себе 6 технічних модулів – «Web-дизайн. Основи юзабіліті. SEO-проєктування», «Верстка шаблонів (HTML5 + CSS 3)», «Програмування клієнтської частини вебсторінок», «Системи керування вмістом сайту», «Cloud-сервіси, домени та хостинг», «Просування сайту у пошукових системах та соціальних мережах».
В рамках курсу слухачі проходять тренінги щодо роботи у команді, публічних виступів, основ бізнес-підготовки, а також захищають власні командні проєкти та створюють презентаційний відеоролик англійською у сервісі PowToon.
Для того, аби сьогоднішні учні були успішними особистостями та затребуваними фахівцями у майбутньому, надзвичайно важливим є їх соціалізація та навички спілкування. Комунікація з однолітками, готовність швидко та ефективно вибудовувати спілкування з різними людьми, з різних культур, країн, середовищ. Це вкрай необхідно, аби вже зараз учні готувались до реалій динамічного та швидкозмінного світу, в який вони зануряться у дорослому житті.
Саме тому у кожній навчальній програмі Академії СТАРТ_ ІТ передбачено формування Soft Skills. Розкриття дитиною своєї індивідуальності, її сприйняття світу, емоційний та психічний стан – все це є в такому ж пріоритеті.
ЧИ ПІДХОДИТЬ ЦЕ МОЇЙ ДИТИНІ?
Дізнайтесь про це на безкоштовних пробних заняттях Академії СТАРТ_ІТ від професіоналів ІТ-компаній.
Учнів 10-11 років запрошуємо 5 вересня 12:00-13:30 на 3 воркшопи:
• «Виконаємо рекламну анімацію у програмі Video Scribе»разом із провідним викладачем Академії, засновником студії «Відео для Вашого бізнесу», відеомаркетологом ІТ-компанії EPAM Христиною Дикун.
• «Створимо власну кольорову 3D-модель у середовищі Tinkercad»разом із старшим викладачем Академії, Unity Developer , фрілансером Ігорем Назаркевичем.
• «Зробимо аватарки у графічному редакторі Adobe Photoshop» разом з провідним викладачем Академії, засновником та керівником ІТ-студії «Дизайн-майстерня» Іриною Балдіною.
Для учнів 8-9 років 12 вересня 12:00-13:30 проведемо 2 воркшопи:
• «Створимо комп'ютерну гру у середовищі KODU Game Lab від Microsoft» разом із старшим викладачем Академії, фрілансером Upwork Наталією Кіндратів.
• «Зробимо власний анімований мульт у сервісі Powtoon» разом із старшим викладачем, Unity Developer, фрілансером Ігорем Назаркевичем.
Докладну програму воркшопів ви знайдете за посиланням.
Вже у вересні ви можете надати старт дитині в успішне майбутнє!
Детальніше про це тут.