Як зміниться Львів у 2019 році

Ремонти, будівництво, транспорт

09:54, 5 січня 2019

Традиційно на початку кожного року ZAXID.NET публікує плани розвитку міста на поточний рік. Головні ремонти, закупівлі транспорту, медицина, озеленення міста та інші галузі увійшли до цьогорічного огляду, який підготували наші журналісти.

Вулиці

Одним із найбільш грандіозних проектів, які почнуть втілювати у Львові цього року, стане реконструкція площі Двірцевої. Площу перед головним залізничним вокзалом реконструює турецька компанія «Онур». Загальна вартість робіт становить 165,5 млн грн, з яких у бюджеті на 2019 рік передбачено 58 млн грн. На площі Двірцевій облаштують окремі смуги для громадського та приватного транспорту, місця для висадки пасажирів, підземний паркінг та сквер. Окрім того, перед головним входом на вокзал встановлять фонтан. Роботи з реконструкції площі Двірцевої планують завершити у 2020 році. Також наступного року планують реконструювати вул. Чернівецьку, що веде до вокзалу.

Наступного року у Львові почнуть реконструкцію вул. Шевченка (від вул. Хорватської до вул. Залізничної). На початку року розроблятимуть проект реконструкції, ближче до середини року безпосередньо розпочнуть роботи.

У 2019 році мають завершити будівництво велосипедної доріжки на вул. Княгині Ольги. Ще одну велодоріжку збудують від вул. Чорновола через вул. Варшавську до вул. Замарстинівської.

Уже цього року частину вул. Дорошенка мали би закрити для приватного транспорту. Для цього у 2018 році перенесли трамвайну зупинку на вул. Дорошенку, змінили організацію дорожнього руху на вул. Гнатюка та ліквідували там паркінг.

Транспорт

У 2019 році у львівському транспорті мають розпочати процес впровадження електронного квитка. ЛКП «Львівавтодор» уже оголосив тендер на закупівлю обладнання, облаштування ним автобусів та створення диспетчерської системи. Компанію-переможця мають визначити у квітні, і з цього моменту розпочнеться процес впровадження е-квитка.

Користуватись системою електронного квитка львів’яни зможуть через спеціальні картки LeoCard. При цьому пасажирам будуть доступні кілька варіантів квитків – денний, кількаденний, місячний, а також буде забезпечена можливість пересідати з одного транспорту в інший. Увесь транспорт Львова планують покрити е-квитком на початку 2020 року.

Фото ЛМР

У 2019 році комунальне АТП-1 продовжить процес придбання нових низькопідлогових автобусів. Мова йде про 100 автобусів, кредитні кошти на які АТП отримає від Європейського інвестиційного банку. Отримані у 2018 році великі автобуси МАЗ та «Електрон» АТП-1 планує найближчим часом випустити на маршрути №9 (вул. Максимовича – с. Муроване), №19 (вул. Антонича – вул. Миколайчука), №48 (аеропорт «Львів» - вул. Хмельницького) та №50 (вул. Величковського – вул. Дж. Вашингтона).

Також цього року оновлювати транспорт розпочнуть приватні перевізники – це передбачено умовами договорів, які з ними підписало управління транспорту наприкінці жовтня.

У межах кредиту від ЄІБ ЛКП «Львівелектротранс» має закупити ще 10 нових трамваїв. Окрім того, «Львіелектротранс» має отримати 50 тролейбусів від львівського заводу «Електрон», тендер на які провів у 2018 році. Також у Львові цього року можуть змінити кілька трамвайних маршрутів – нові схеми їх курсування уже розробили.

Будівництво та реставрація

У 2019 році визначать компанію, що будуватиме перший в Україні сміттєпереробний завод. Роботи на вул. Пластовій, 13, що у Личаківському районі Львова, мають розпочати у першій половині року.

Також у місті мають розпочати втілювати два важливі проекти: будівництво канатної дороги на Високий замок, а також будівництво Палацу спорту на Сихові. Весною 2019 року на місці сихівського «Арсену» відкриють також вп’ятеро більший ТРЦ.

Візуалізація майбутнього Палацу спорту на Сихові

У бюджеті розвитку також передбачили 500 тис. грн на виготовлення проекту з відновлення Пелчинського ставу на вул. Вітовського.

Цьогоріч управління охорони історичного середовища відреставрує храм св. Трійці на вул. Тершаковців, костел Домініканців та костелу св. Петра і Павла на вул. Театральній. Також у Львові проводитимуть консервацію руїн Високого замку, продовжуватимуть реставрувати балкони та фасади історичних будівель, а у будівлі Ратуші проводитимуть ремонтно-реставраційні роботи вікон.

Озеленення

У 2019 у Львові заплановано продовжувати ремонтні роботи у парках «700-річчя Львова», «Залізна вода», ім. Папи Римського Івана Павла ІІ, лісопарку «Білогорща», а також у Личаківському Скнилівському, Замарсинівському парках та в парку ім. Івана Виговського. На це витратять понад 11,5 млн грн. Там облаштують хідники, освітлення, дитячі майданчики та майданчики для вигулу собак.

Також у наступному році у Львові продовжуватимуть проводити озеленення міста. Для цього планують закупити понад 10 тис. дерев. Однак точна кількість залежить від фінансування. Для спрощення процедури узгодження місця та виду зелених насаджень, у Львові навіть розробили спеціальну карту, тож мешканці можуть пропонувати місця, де і скільки дерев треба висадити

Охорона здоров’я

Продовження медичної реформи. Найважливіший момент – впровадження з 1 липня 2019 року програми «Безкоштовна діагностика». У неї увійдуть 54 обстеження, які пацієнтам за скерування сімейного лікаря чи вузького спеціаліста проводитимуть безкоштовно, точніше, за них медзакладам заплатить НСЗУ. У ці 54 обстеження увійдуть: 12 лабораторних аналізів; мамографія і 5 видів рентгену: грудної клітки, суглобів, хребта, кісток і приносових пазух; ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і два види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи; 6 видів УЗД: шлунково-кишкового тракту, нирок, сечового міхура, артерій ніг, щитоподібної і молочних залоз; 4 види біопсії під контролем УЗД: щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз, а також видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах. До програми «Безкоштовна діагностика також увійдуть ендоскопічні дослідження.

Пацієнт сам обиратиме медустанову, в якій проходитиме обстеження. Єдина умова, щоб дана медустанова мала договір з НСЗУ.

Рукавичок, шприців, вати чи плівки для рентгену купувати не треба. Це все входить у вартість послуги, яку оплачуватиме НСЗУ.

У першому кварталі 2019 році має запрацювати електронне скерування на обстеження, електронний рецепт, електронна амбулаторна картка пацієнта і електронний листок непрацездатності. Аби це впровадити, у медзаклади Львова у першому півріччі закуплять понад 500 комп’ютерів: усі вузькі спеціалісти у поліклініках і лабораторіях повинні мати комп’ютер (сімейні лікарі вже ними забезпечені). Їх закуплять за кошти медзакладів.

З 1 січня 2019 року у 8-й міській лікарні почне працювати відділення невідкладної допомоги, яке оснастили новим медичним обладнання на суму понад 20 млн грн. Воно працюватиме за новим принципом, потоки пацієнтів будуть розведені: ті, що приходять на планове лікування – в один бік, ті, кого доставила «швидка» - в другий. Якщо пацієнт поступив з невстановленим діагнозом, йому тут проведуть всі необхідні обстеження (бігати по поверхах не треба), з’ясують причину хвороби, а тоді скерують у профільне відділення. Якщо потрібно буде провести оперативне втручання, то тут же й прооперують.

Друге відділення невідкладної допомоги відкриють у лікарні швидкої медичної допомоги. У 2019 році для нього закуплять медичне обладнання і воно повноцінно запрацює з 1 січня 2020 року.

У 8-й міській лікарні з нового року запрацює діагностично-консультативне відділення, яке дооснастили новим обладнання на загальну суму 5 млн грн.

З січня відкриється після ремонту амбулаторія сімейної медицини у селищі Рудне, а у квітні – амбулаторія на вул.Б. Хмельницького, 195.

Фото Гал-інфо

У 2019 році у чотирьох медичних закладах Львова замінять ліфти: два – у лікарні швидкої медичної допомоги і по одному у 2-й, 3-й і 5-й міських поліклініках.

У 2019 році місто розпочне два великі проекти: створення поліклінічного відділення у мікрорайоні Рясне-1, на вул. Шевченка, 350. Проект розроблений, пройшов експертизу. У першому кварталі буде оголошено тендер на проведення робіт.

Другий проект – створення Центру паліативної допомоги на вул.Мушака,54 . Проект розроблений, завершується експертиза. У першому кварталі буде оголошено тендер на проведення робіт.