Яценюк пропонує створити нафтового гіганта з «Укрнафти», «Укртранснафти» і «Укртатнафти»

Яценюк пропонує створити нафтового гіганта з «Укрнафти», «Укртранснафти» і «Укртатнафти»
Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив за створення вертикально-інтегрованої нафтової компанії на базі «Укрнафти», «Укртранснафти» і «Укртатнафти», повідомив «Інтерфакс-Україна».

«У нас з вами в руках неймовірний актив на десятки мільярдів доларів: «Укртранснафта» — державна; «Укрнафта» — 51% держава, 49% — приватний акціонер; «Укртатнафта» — 43% держава і 57% приватний акціонер», — зазначив Яценюк на розширеній колегії Міненерговугілля.

«Мудрі люди при такому розкладі ще раніше мали б прийняти рішення про створення вертикально-інтегрованої компанії, щоб збільшити обсяги видобутку, транспортування і енергонезалежність країни», — додав він.

Яценюк доручив міністру Володимиру Демчишин і главі НАК «Нафтогаз України», яка виступає від імені держави акціонером зазначених компаній, провести переговори з приватними акціонерами, основним з яких виступає група «Приват», про створення такої «Об’єднаної нафтової компанії України».

Нагадаємо, 19 березня Верховна Рада знизила в 2015 році поріг кворуму для всіх акціонерних товариств до 50%+1. Ці зміни позбавили бізнесмена Ігоря Коломойського контролю над компанією «Укрнафта». 

Опісля прийняття згадуваного закону Коломойський приїжджав в «Укрнафту». Пізніше він пішов з посади голови Дніпропетровської облдержадміністрації.  Проте заявив, що немає конфлікту з президентом Петром Порошенком.

Збори акціонерів «Укрнафти» призначені на 22 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук