Яценюк пророкує Росії долю гітлерівського режиму

Перемога над нацизмом не принесла свободу для Східної Європи, заявив прем'єр-міністр України

Яценюк пророкує Росії долю гітлерівського режиму

Будь-який агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму, заявив у своєму зверненні з нагоди Дня пам’яті і примирення і 70-річчя перемоги над нацизмом у Європі прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Сімдесят років тому в Європі закінчилася Друга світова війна – найстрашніша і найжорстокіша в людській історії. В ці дні ми вклоняємося пам’яті десятків мільйонів загиблих і відзначаємо перемогу, яку здобули народи антигітлерівської коаліції.

Це була Перемога над підступним агресором, який розтоптав міжнародне право, глумився над договорами про дружбу, прагнув знищити півсвіту. Він закінчив військовим трибуналом. Це дуже важливий урок другої світової», – йдеться у його зверненні.

Яценюк наголосив, що Україна опинилася в самому центрі війни - чорні плуги смерті пройшли нашою землею із заходу на схід і зі сходу на захід. Сім мільйонів українців пішли на фронт, половина з них загинула. Половина з тих, хто вижив, прийшли скаліченими. Українці воювали проти нацизму і в Червоній, і в Українській повстанській арміях, і в арміях країн антигітлерівської коаліції. За роки війни населення України зменшилося на 14 мільйонів людей.

«Ми понесли величезні втрати. Україна, як країна-переможниця у Другій світовій війні, ніколи не забуде внеску, котрий зробили інші народи в спільну Перемогу над нацизмом, і завжди глибоко шануватиме всіх, хто наближав її», – запевнив прем’єр.

Намагання кремлівських фальсифікаторів приписати перемогу у Другій світовій одному народові і перекреслити подвиг усіх інших Яценюк назвав наругою над пам’яттю мільйонів, а війну Росії проти України він назвав історичним злочином.

«Ветерани, які відстояли Вітчизну, не думали, що через 70 років після закінчення війни їм доведеться відправляти на захист України своїх онуків і правнуків. І отримувати посмертні нагороди за хлопців, які загинули у бою з російськими агресорами та їхніми найманцями», – зазначив прем’єр-міністр України.

Яценюка вразило, як історія поєднала подвиг і трагедію однієї української сім’ї. Ветеран Другої світової війни полковник Іван Залужний втратив свого онука - лейтенанта Національної гвардії. Він зупинив терористів ціною власного життя.

Яценюк зауважив, що Східна Європа очікувала, що звільнення від нацизму принесе її народам свободу і справедливість. Але отримала радянську окупацію, тоталітаризм і кайдани.

«Перемога над нацизмом не принесла свободи і нашому народові – народ-переможець пережив повоєнний третій Голодомор та репресії. Тисячі сімей було депортовано в Сибір, нищилися інтелігенція і село, витравлювалася пам'ять про те, ким і якою ціною було здобуто перемогу. Але ми пам’ятаємо про це завжди: про тих, хто розпалював війну і хто їм у цьому допомагав, про змову двох тиранів – Сталіна та Гітлера, і про мільйони людей, які винесли на собі цю страшну війну. Ми захищали рідну землю тоді, ми захищаємо свою країну сьогодні.

Ми перемогли тоді, ми переможемо сьогодні!», – заявив Яценюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук